איך בוחרים רופא שיניים

איך בוחרים רופא שיניים? רופא שיניים, כידוע, זה לא צחוק – עובדה שהוא לא נותן לצחוק במהלך הטיפול שלו. אז כדי לדעת במלוא הרצינות שהשיניים שלכם בטיפול טוב, כל הטיפים לבחירת רופא שיניים.

 

רופא שיניים טוב – כך זה נראה

רופא שיניים טוב הוא כזה שעונה על דרישות של מקצועיות, ניסיון, אחריות, מכשור מתקדם וזמינות.

 

מקצועיות

כדי ללמוד על מקצועיותו של הרופא, כדאי לא להתבייש ופשוט לשאול אותו "איפה למדת רפואת שיניים". העדיפו רופא שיניים שלמד בישראל. תוכלו לשאול גם מהו מספר הרישיון שלו, וכך לוודא שהוא רופא מורשה. בנוסף, חיפוש גוגל קצר ילמד אתכם האם הרופא מעורה בפורומים של רופאי שיניים, או אם שמו מוזכר חלילה בתביעות שהוגשו נגדו על נזקים שגרם. בנוסף, באתר של ההסתדרות לרפואת שיניים תוכלו לבדוק אם הוא חבר בה.

 

ניסיון

שאלו את הרופא כמה שנים הוא רופא שיניים. נסו לבקש המלצות ממטופלים, בדקו בקבוצות ופורומים האם חברים מכירים אותו וממליצים עליו. חפשו המלצות, מכתבי תודה ותעודות הוקרה בין קירות המרפאה והמסדרונות. כל אלו ילמדו אתכם על מידת הניסיון של הרופא.

 

אחריות

אחריות של רופא שיניים מתבטאת בראש ובראשונה במידה בה הוא מקפיד על היגיינה. האם הוא עוטה כפפות במהלך הטיפול? האם המרפאה נקייה? האם האסיסטנטית מחטאת את כל המכשירים ואת מיטת הטיפולים?

נוסף להיגיינה, רופא אחראי מסתמך לא רק על בדיקה קלינית כי אם גם ובעיקר על צילומי שיניים. כשאתם מגיעים לראשונה לאבחון אצל הרופא כדי שיעריך את מצב הפה שלכם, שימו לב כיצד הוא מגיע לאבחנות. האם הוא מסתמך על עצמו או על צילומים? בררו האם הוא מקפיד להשתמש במכשיר המודד את אורך תעלות השן כדי לבצע טיפול שורש מדויק. ככל שרופא נעזר במכשירים ולא מסתמך על הערכה חזותית שלו, הוא רופא אחראי יותר.

 

מכשור מתקדם

באופן זה, ברור שרופא שיניים אחראי וטוב משתמש במכשור מתקדם. בדקו עם הרופא האם יש לו מכשירי צילום מתקדמים כמו סורק אינפרא-אורלי לכתרים ושתלים, וכן כלים חשמליים ומכניים לניקוי, חיטוי וטיפול בשיניים.

 

זמינות

לבסוף, אין ספק שרופא שיניים זמין – זה קריטי. כאבי שיניים עלולים להסב סבל רב. שן שלא מטופלת עשויה להיתדרדר, ואז הטיפול יקר, מסובך וכואב פי כמה. בקיצור, זמינות זה חשוב. בדקו עם הרופא האם יש לו תורים פנויים. כדי להנות מזמינות מיטבית, מומלץ לבחור ברופא שיניים שגר קרוב אליכם.

אם אתם גרים בירושלים, פנו לרופא שיניים בירושלים. כיום בכל הארץ יש אלפי מרפאות שיניים מעולות ואין צורך להרחיק לכת, מה שיגרום לכם לבטל ולדחות תורים. רופא שיניים טוב ייתן לכם גם הרגשה טובה ויפיג את המתח שסביב טיפול שיניים. אין טיפים לבדיקת אנושיות, סומכים עליכם שתדעו לזהות בעצמכם מיהו רופא שיניים אנושי. בהצלחה!

רופא שיניים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
לידה שקטה והשלכותיה
לידה שקטה והשלכותיה

הלידה השקטה, המכונה גם הפלה טבעית לאחר השבוע ה-20 להריון, היא אירוע טראומטי הפוגע קשות בהורים ובמשפחה. היא מלווה בתחושות עמוקות של צער, אובדן, אשמה,

קרא עוד »
שתלים
מה התהליך של השתלת שיניים?

השתלת שיניים נחשבה עד לפני כמה שנים להליך מורכב ויקר במיוחד. לאחרונה אנו עדים לשינוי משמעותי בהקשר זה. שכן, פעולה זו הפכה לתהליך נפוץ ופשוט

קרא עוד »