איך תבחרו את החומרים הנכונים לבניית בית החלומות שלכם

העצה הכי טובה שאפשר לתת למישהו שמתחיל תהליך של בניית בית, היא להיות כמה שיותר מעורב בכל החלטה שנעשית. זה מתחיל מבחירת החומרים הנכונים של הבנייה. חשוב להיות כמה שיותר מעורב על מנת לא להיות מופתע ומאוכזב חלילה בסיום ולהיות בבקרה כל הזמן על מה שקורה. אבל איך ניתן לעשות זאת ללא ידע מקדים? אי אפשר, ולכן כדאי לכם לקרוא.

 

אתה שחור אני לבן

המושג הבסיסי ביותר שצריך להכיר כאשר ניגשים לבחור חומרי בנייה לבית – חומר שחור וחומר לבן. חומרים שחורים הם החומרים שהקבלן מביא איתו והם אלו שישמשו לבניית היסוד של הבית, כלומר בסופו של דבר לא יראו אותם בתוצר הסופי אך גם האיכות שלהם מאוד חשובה ואסור להתפשר עליה.

אלו החומרים שמהם יצקו את היסודות של הבית. ככל שהם יהיו איכותיים יותר כך תוכלו להיות יותר רגועים. אז על אילו חומרים מדובר? בטון, חצץ, חול וכדומה. אילו חומרים נחשבים איכותיים? תוכלו למצוא בחברות השונות בלה חצץ, חמרה, סומסום ועוד חומרים שחורים איכותיים מאוד.

 

חומרים לבנים

אז עד כה דיברנו על בחירת החומרים של הקבלן, החומרים השחורים, שגם עליהם כדאי לכם לשים עין ולפקח שאכן מדובר בחומרים איכותיים. עכשיו נעבור לדבר על החומרים הלבנים שאותם אתם אחראים לקנות. אז אילו חומרים תדרשו לקנות בתור לקוחות במהלך תהליך הבנייה? כל מה שאתם יכולים לדמיין שקשור לבניית בית – החל מהרצפות לכל חלקי הבית, דלתות, ארונות וכל הקשור לגרות, כל מיזוג האוויר, תאורה ועוד. את כל החומרים הלבנים מומלץ לקנות מראש ולא ברגע האחרון על מנת לא ליצור עיכובים מיותרים בתהליך הבנייה.

 

איך בוחרים את החומרים הטובים ביותר?

כמובן שלפני כל החלטה כזאת, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מתאים. בין אם זה בחירת המזגן או בחירת הדלתות. התייעצו גם עם חברים ובני משפחה שכבר בנו בית לפניכם ובקשו מהם לתת לכם את רשימת העשה ואל תעשה שהם חוו ככל הנראה על בשרם, כי כולם עושים טעויות כשהם בונים בית ואתם יכולים ללמוד מהטעויות שלהם.

מעבר לכך, הרבה מבחירת החומר הלבן, זה עניין של טעם אישי ושילוב עם עיצוב הפנים של הבית, לכן חשוב גם להתייעץ עם מעצב הפנים שלכם במידה ויש לכם, על מנת שלא תבחרו מרצפות למשל שהן מאוד איכותיות אך לא בצבע המתאים.

 

תכנון התקציב מראש

עוד דבר חשוב שיעזור לכם להחליט אילו חומרים לקנות, הוא תכנון התקציב הכללי מראש. כל קבלן לפני תחילת העבודה יוציא עבורכם כתב כמויות, בו מסוכם מראש את כלל העבודות והחומרים הנדרשים כך שתוכלו לדעת כמה זה יעלה לכם פחות או יותר ועל פי זה תוכלו לגזור משמעויות בהתאם לתקציב שקבעתם לעצמכם.

לבנות את בית החלומות שלך

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
הדברת פשפש המיטה
כיצד מדבירים את פשפש המיטה?

פשפש המיטה הוא חרקים קטנים וטפילים הניזונים מדמם של בני אדם ובעלי חיים במהלך הלילה. הנוכחות שלהם בבתים עלולה להיות מצוקה וקשה להעלים. כאשר מתמודדים

קרא עוד »
בעלי מקצוע
מרגישים תקועים? יש מי שיעזור !

נוכחות וליווי של מנטור אישי בחיים, יכול להיות חוויה מעוררת שינוי בהתפתחות האישית והמקצועית של האדם. מנטור הוא מישהו שמציע הדרכה, תמיכה וחוכמה על סמך

קרא עוד »
מקום התערוכה
איך מעצבים ביתן לתערוכה?

עיצוב של ביתן לתערוכה ישפיע במידה לא מבוטלת על כמות המשתתפים שיצרו קשר עם העסק שלכם במהלך התערוכה. אז מלבד בחירה של אנשי מקצוע שיכינו

קרא עוד »