דיופטר – מה שמסתתר מאחורי מספר העדשה שלכם

כשהאופטומטריסט נותן לכם מרשם למשקפיים או לעדשות מגע, אתם מקבלים מספרים מוזרים ומסובכים. מה הם בכלל אומרים? כתבה זו תסביר לכם מה מסתתר מאחורי המספרים האלה, ובפרט מהו דיופטר ואיך הוא משפיע על הראייה שלכם.

 

מהו דיופטר?

דיופטר היא יחידת מידה אופטית המשמשת למדידת כוחן של עדשות. כוחן של עדשות קובע עד כמה הן יכולות לכופף את קרני האור, וכתוצאה מכך משפיע על מרחק המוקד שלהן. עדשות חזקות יותר, בעלות מספר דיופטר גבוה יותר, מכופפות את קרני האור יותר ומביאות אותן למיקוד קרוב יותר.

מהו דיופטר

דיופטר חיובי ודיופטר שלילי

המספרים במרשם המשקפיים שלכם מציינים את כוחן של העדשות הנדרשות לכם, ביחידות של דיופטר. ערך הדיופטר יכול להיות חיובי או שלילי, בהתאם לסוג ליקוי הראייה ממנו אתם סובלים:

  • דיופטר חיובי (D+) – עדשות בעלות דיופטר חיובי נקראות עדשות מגדילות. הן משמשות לתיקון רוחק ראייה, מצב שבו האדם מתקשה לראות עצמים רחוקים בבירור. עדשות אלו מכופפות את קרני האור ומביאות אותן למוקד על הרשתית.
  • דיופטר שלילי (D-) – עדשות בעלות דיופטר שלילי נקראות עדשות מקטינות. הן משמשות לתיקון קוצר ראייה, מצב שבו האדם מתקשה לראות עצמים קרובים בבירור. עדשות אלו מפזרות את קרני האור ומביאות אותן למוקד לפני הרשתית, מה שגורם להן להיתכנס על הרשתית כראוי.

 

מדוע המידע הזה חשוב לי?

הבנת משמעותו של דיופטר יכולה להשפיע לטובה על חייכם כמרכיבי משקפיים במספר דרכים:

בחירת משקפיים נכונה

ידיעת סוג ליקוי הראייה שלכם וערכו (מספר הדיופטר) חיונית לבחירת משקפיים שיתאימו בדיוק לצרכים שלכם. התאמה מדויקת תבטיח לכם ראייה נוחה וברורה לאורך זמן, ותמנע כאבי ראש, עייפות עיניים ותופעות לוואי אחרות. עם הזמן, ייתכן שיהיה צורך להתאים את מרשם המשקפיים שלכם. הבנת משמעותו של דיופטר תאפשר לכם לפענח את השינויים במרשם ולקבל החלטות מושכלות לגבי בחירת משקפיים חדשים.

בחירת משקפיים נכונה

תקשורת טובה יותר עם אופטומטריסט

ידיעת המינוח המקצועי בתחום האופטיקה תאפשר לכם להבין טוב יותר את ההסברים של האופטומטריסט לגבי מרשם המשקפיים שלכם. הבנת האפשרויות העומדות בפניכם תאפשר לכם לקבל החלטות מושכלות לגבי בחירת משקפיים, עדשות ואביזרים נוספים, ובכך להבטיח לעצמכם ראייה מיטבית לאורך זמן.

 

תחושת ביטחון

הבנת משמעותו של דיופטר תאפשר לכם לנהל את בריאות העיניים שלכם בצורה טובה יותר ולפנות לטיפול רפואי במידת הצורך. ראייה טובה וברורה היא תנאי הכרחי לחיים איכותיים. הבנת משמעותו של דיופטר תאפשר לכם ליהנות מראייה מיטבית לאורך זמן ולשפר את איכות חייכם בכל תחום.

 

לסיכום

דיופטר הוא יחידת מידה חשובה המשמשת לתיקון ראייה לקויה. הבנת משמעותו של דיופטר חיונית לכל מי שמשתמש במשקפיים או בעדשות מגע. ידיעה זו תאפשר לכם לבחור את העדשות המתאימות ביותר לצרכים שלכם וליהנות מראייה צלולה וברורה.

דיופטר – מה שמסתתר מאחורי מספר העדשה שלכם

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מכונת דפוס מקצועית בבית דפוס
האם ניתן להדפיס על PVC?

פוליוויניל כלוריד (או בשמו המוכר יותר – PVC) נחשב לפלסטיק נפוץ בארץ ובעולם. עובדה זו אולי ידועה לכם, אבל לא בטוח שאתם יודעים אם ניתן

קרא עוד »
איך לבחור בגדים נוחים לתינוק
איך לבחור בגדים נוחים לתינוק

עולם הבגדים לתינוקות הוא עולם מרתק ומגוון, מלא צבעים, דוגמאות וחומרים רכים ונעימים. אך מעבר לחוויה האסתטית, בחירת בגדים נוחים לתינוק היא עניין בעל חשיבות

קרא עוד »