3 דרכים לטיפול בבלט דיסק בגב

בלט דיסק בגב הוא בעיה נורא כואבת ומוכרת להרבה מהאוכלוסיה.

הוא מתרחש בתור כאב גב קל בלבד, ממשיך ומתקדם לאט ובזהירות אל בלט דיסק של ממש.

ישראלים רבים לא יודעים איך להתייחס לכאבי גב ולכן הם ממשיכים לנקוט בצעדים חסרי זהירות ובטיחות, ובכך פוגעים בגב שלהם בטווח הרחוק.

לפניכם תוצגנה 3 דרכים לטיפול מתאים שיעזור לכם לטפל בגב הכואב שלכם.

 

טיפול בבלט דיסק יכול להיות מתיש

בלט דיסק הוא שלב ביניים לקראת פריצת דיסק אמיתית. לכן אין לחשוב כי הוא אינו חשוב או לא רלוונטי. הדיסק בגב שלנו, גורם להפרדה בין החוליות השונות שנמצאות בגב שלנו. הוא מורכב משתי שכבות, האחת דקה והשנייה קשה במעט. אם השכבה השנייה נפגעת, היא יכולה לגרום לפציעה חמורה. ואם השכבה הדקה יותר נפגעת, היא עלולה ליצור לחץ ובכך נולד הבלט בדיסק. הטיפול כרוך בעבודה ארוכת טווח של המטופל, והתמדה.

 

פעילות ספורטיבית מתונה תטיב את העבודה

לרוב, אנשים הסובלים מבלט בגב נמנעים מלעשות כל תנועה שהיא, ומעדיפים את המנוחה על פניה. עקרון זה יכול להתאים יותר לפריצת דיסק, אך בבלט עצמו מומלץ לבצע פעילות ספורט כלשהי, מאחר ומנוחה וחוסר תזוזה מאט את תהליכי ההחלמה. אם הנכם חוששים לתנועות גסות מדי בפעילות, ניתן פשוט לבצע הליכה קצרה, להניע את הגוף, לבצע מתיחות, כמו כן גם שחייה תורמת רבות לתזוזת שרירים בריאה.

 

פיזיותרפיה תסב לכם רגיעה

כולנו שמענו את המונח הזה, את הפיזיותרפיה ממליץ הרופא המטפל, האורתופד, לאחר שהוא בודק את הגב שלנו. יש שיטות טיפול שונות שיכולות להקל על הגב, למשל מתיחות רבות הרלוונטיות לכאב הממוקד, אלקטרודה חשמלית שמגיעה בפולסים שונים, חימום וקירור האיזור וכמובן עיסוי עדין במידת הצורך. הפיזיותרפיסט יכול להמליץ על תנועות גב נכונות, הליכה וישיבה נכונה. הפיזיותרפיה עוזרת לחזק את שרירי הגב התומכים שלנו.

 

רפואה משלימה טובה גם לנשמה

כשיש לנו בלט דיסק בגב, כל שאנו רוצים הוא לרפא את הכאב במהרה ולהמשיך בשגרת היום שלנו. הרפואה המשלימה כוללת בתוכה המון דרכים לסייע לכם בפן הרוחני ובפן האנרגטי בינכם לבין הגוף שלכם. כמו למשל דיקור סיני, העובד על מחטים שמוחדרות לעור ונוגעות בתדרי אנרגיה שונים המשחררים את הלחץ, או כירופרקטיקה, בה מופעל לחץ רב בזכות ידי המטפל, והוא גורם לשחרור חוליות בגב. יש המון שיטות, ובינהן גם שיאצו, עיסוי רפואי, טווינא ועוד. שווה לחקור את עולם הטוב הזה, ולהנות מפירותיו.

 

טיפול נכון – יחסוך מכם כאב ראש

אם לא נתעצל, ונפעל כהוגן בזמן הנכון ובמקומות הנכונים בגב, אנו נקל עליו ולא נגרום לכאבים עזים יותר וחמורים עם הזמן. הטיפול בגב חשוב במיוחד, מאחר והוא מחזיק אותנו ישרים וזקופים, והכאב שלו הוא חד, עז ולא נעים. לכן חשוב לטפל בזמן, ולהיות בעניינים.

עמודי שידרה

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
לידה שקטה והשלכותיה
לידה שקטה והשלכותיה

הלידה השקטה, המכונה גם הפלה טבעית לאחר השבוע ה-20 להריון, היא אירוע טראומטי הפוגע קשות בהורים ובמשפחה. היא מלווה בתחושות עמוקות של צער, אובדן, אשמה,

קרא עוד »
שתלים
מה התהליך של השתלת שיניים?

השתלת שיניים נחשבה עד לפני כמה שנים להליך מורכב ויקר במיוחד. לאחרונה אנו עדים לשינוי משמעותי בהקשר זה. שכן, פעולה זו הפכה לתהליך נפוץ ופשוט

קרא עוד »