השיקולים בהקמת גינות במרפסת פנטהאוז

גינות הפנטהאוז הפכו בשנים האחרונות לנפוצות. יש מי שאומרים שהן הולכות וצוברות תאוצה לא רק ברחבי הארץ, אלא גם בעולם. עובדה זו גרמה לנו לצאת ולבדוק מהם השיקולים שצריך להכיר ולקחת בחשבון רגע לפני שמקימים גינה מסוג זה. גינות הפנטהאוזים הפכו להיות לפופולאריות בשנים האחרונות.

שכן, עד לא מזמן הפנטהאוז נתפס בעיני רבים כחלק אינטגרלי מהדירה. כך שבעצם, רבים ראו בו כחדר נוסף ולא כאזור שיכול לשמש לגינה. "העלייה במודעות בכל הנוגע לשמירה על הסביבה הובילה לשינוי מהותי בנושא והובילה להפיכתו של הפנטהאוז מסתם חלל לגינה מרהיבה" אומר לנו זאב דיאמנט, מעצב גינות ובעלים של חברת "שדות – הקמה ועיצוב גינות" ( sadot-ginun.com ).

 

שיקול מספר אחד שצריך לקחת בחשבון בהקמת גינות במרפסת פנטהאוז

השיקול הראשון שחשוב לקחת בחשבון בעת הקמה של גינה מסוג זה נוגע לבחירה נכונה של כלים לצמחים. שכן, גינת פנטהאוז היא ברוב המקרים קטנה יותר מהגגות האורבניים המעוצבים שמוכרים לנו. היא מצריכה מחשבה מעמיקה ותכנון מדוקדק. מפאת מגבלות המקום, רצוי להימנע משימוש בתיבות מאורכות (כאלו שבדרך כלל עושים בהן שימוש במרפסות קטנות).

ההמלצה היא להניח את הצמחים בתוך כדים מעוצבים שימולאו בתערובת ובאדמה. השילוב בין שני החומרים הללו הינו חשוב ביותר. שכן, בימים גשומים וסוערים, הדבר עשוי למנוע מהכדים ליפול ולהישבר.

גינות במרפסת פנטהאוז

שיקול מספר שתיים שצריך לקחת בחשבון בהקמת גינות במרפסת פנטהאוז

השיקול השני נוגע להוספה של ציוד ורהיטים שחשובים לכם במקום. כפי שצוין לעיל, גינות פנטהאוז הן בדרך כלל מוגבלות בגודל. כך שצריך לשקול היטב אלו פריטים ייכנסו אל הגינה וממה ראוי להימנע. שכן, הפן העיצובי הוא חשוב, אך צריך לשים דגש גם על הנוחות שלכם. ההמלצה היא לשריין מקום מראש לעמדת גריל, לשלושה או ארבעה כיסאות מרופדים ושולחן.

 

שיקול מספר שלוש שצריך לקחת בחשבון בהקמת גינות במרפסת פנטהאוז

שיקול נוסף שחשוב לקחת בחשבון נוגע לשתילת גינת ירק. יש מי שרוצים שתהיה להם גינה זמינה. כזו שניתן יהיה לגדל בה צמחי תבלין, ירקות ופירות. אם זה רצונכם, כדאי שתדעו שעליכם לבדוק מראש שיש מספיק שמש לאורך שעות היום בפנטהאוז שלכם. יש לא מעט מקרים שבהם קיימת הצללה באזור שמובילה לאי אספקה קבועה של שמש והדבר עשוי להוביל לקושי בגידול גינה מסוג זה.

 

שיקול מספר ארבע שצריך לקחת בחשבון בהקמת גינות במרפסת פנטהאוז

השיקול הרביעי נוגע לשכנים שלכם. אם אתם מתכננים להקים גינה מסוג זה בבית משותף, עליכם לדעת כי תצטרכו לפנות אל הדיירים שמתגוררים בבניין כדי לוודא שאין להם התנגדות להקמה של גינה שכזו מכל סיבה שהיא. שכן, אתם לא רוצים להקים את הגינה שתמיד חלמתם עליה ובסופו של דבר לגלות שהיא מפריעה בדרך כזו או אחרת לשכנים שלכם.

גינות במרפסת פנטהאוז

שיקול מספר חמש שצריך לקחת בחשבון בהקמת גינות במרפסת פנטהאוז

בהמשך לשיקול מספר ארבע שצוין בפסקה הקודמת, חשוב גם לערוך 2 בירורים שיאפשרו לכם לדעת שהמים מהגינה לא מגיעים אל השכנים שגרים מתחתיכם. הבירור הראשון נוגע לקיומו של חור ניקוז שמאפשר להוציא את המים למקום מרוחק, מבלי לטפטף אל הדירות של השכנים שלכם.

בדקו היטב אם קיים חור שכזה, ואם לא – תדאגו שהגנן יטפל בעניין. הבירור השני נוגע לריצוף שבאזור הגינה. חשוב מאוד לבדוק כי מתחת לריצוף הקיים יש שכבה מבודדת שתחסום את המים. כך שהם לא יחלחלו אל הדירה שמתחתיכם.

 

סיכום חמשת השיקולים בהקמת גינות במרפסת פנטהאוז

הקמה של גינות על מרפסות פנטהאוז הינה חלום של אנשים רבים. כעת, אתם יודעים כי מדובר בחלום שמצריך היכרות מעמיקה עם 5 שיקולים חשובים. ראוי לציין כי אין זה מספיק להכיר בשיקולים האלה, אלא, יש צורך גם ליישם אותם על הצד הטוב ביותר. יישום שלהם יאפשר לכם, הדיירים שמתגוררים בפנטהאוז, להיות בטוחים כי אתם עושים את הדבר המושלם לבית ולגינה מכל הבחינות.

גינות במרפסת פנטהאוז

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
כך תגייסו עובדים בעזרת היי-בוב!
כך תגייסו עובדים בעזרת היי-בוב!

גיוס עובדים של חברות מתאפיין בתחרות שהולכת וגוברת בהשגת העובדים הטובים ביותר. ארגונים בעולם מתמודדים עם אתגרים רבים בגיוס עובדים מתאימים, תוך התחשבות בשוני התרבותי,

קרא עוד »
כך תגרמו לעובדים להישאר - טיפים מHR
כך תגרמו לעובדים להישאר – טיפים מHR

עולם העבודה מתאפיין בתחרות הולכת וגוברת על עובדים איכותיים. ארגונים רבים מתמודדים עם תופעה של תחלופת עובדים גבוהה, הגורמת להפסדים כספיים, ירידה ביעילות ופגיעה במוטיבציה.

קרא עוד »
חוּשׁ הַשְׁמִיעָה
חוש השמיעה – מהו?

חוש השמיעה הוא אחד מחמשת החושים שלנו. רובנו לוקחים אותו כמובן מאליו, אבל אם יש לנו בן משפחה מבוגר, או אדם עם מוגבלות בחוש השמיעה,

קרא עוד »