עשית תאונת דרכים ולא היה לך ביטוח? דע את זכויותיך

משטרת ישראל תפסה לאחרונה כמה נהגים שנסעו ברכבם הפרטי ללא בביטוח. אלה הגיעו להחלטה מוטעית שיכלה לסכן אותם ואת הסובבים אותם. מדריך זה עולה לאוויר, כדי להציג בפניכם את תמונת המצב המלאה שנוגעת לתרחיש זה. הישארו כאן ותגלו מהן ההשלכות של תאונה מסוג זה? מה כדאי לעשות מיד לאחריה? ומי יכול לסייע לכם בהתמודדות מול מערכת המשפט בהמשך הדרך?

 

ההשלכות של תאונות דרכים ללא ביטוח

כידוע, כל נהג צריך לעלות על הרכב כשיש בידו ביטוח חובה תקף. מדובר בפקודת הרכב המנועי (התש"ל – 1970) שנקבעה לפני שנים, כדי שנפגעי תאונות הדרכים, יוכלו לקבל תמיכה כלכלית שתאפשר להם להשתקם מהפגיעה. חשוב לציין שחובה זו מספקת הקלה משמעותית עליכם, הנהגים. שכן, האחריות לתשלום הנזקים מועברת לחברת הביטוח. לעומת זאת, אדם שנהג ברכב בזמן שלא היה לו ביטוח חובה והוא היה מעורב בתאונת דרכים, צפוי למצוא את עצמו בבעיה גדולה שנוגעת לא רק למישור הכלכלי, אלא גם למישור המשפטי. הרי נהיגה ברכב ללא ביטוח נחשבת לעבירה פלילית.

סוכן ביטוח בודק תאונת דרכים

פיצוי קרנית

אי אפשר לעסוק בתאונות דרכים שאירוע ללא ביטוח, מבלי לציין מילה או שתיים על מנגנון הפיצוי הייחודי שנקרא "קרנית". מדובר במצבים שבהם נוסעים, הולכי רגל או נהגים נפגעו מרכבו של נהג שלא החזיק בביטוח. אלה יצטרכו להתמודד עם השלכות מורכבות, משום שלא יתאפשר להם לפנות לחברת ביטוח שתמסור לידם את הפיצוי. תרחיש זה הוביל להקמת המנגנון המדובר (קרן פיצויים ממשלתית) שמאפשר לקבל פיצוי כספי עבור נזקי גוף. נדגיש שהמדריך קצר מלהכיל את כל המידע בנושא. לכן, נזמין אתכם לגלוש בפורטלים משפטיים שמרכזים מידע משפטי עדכני בנוגע לחוק זה.

 

מה עושים לאחר התאונה?

מעורבות בתאונת דרכים ללא ביטוח מחייבת פניה בהולה לעורך דין שבקיא בדיני תאונות דרכים. שכן, אתם צפויים להתייצב בהמשך בבית המשפט, כדי שזה יכריע בנושא. נמליץ לפנות לעורך דין שנחשב לשם דבר בתחום, כדי שתוכלו לקבל ייצוג מקצועי לאורך כל הדרך.

 

צריכים עורך דין מומלץ? כך תגיעו אליו

סביר להניח שאינכם מכירים בעורכי דין נחשבים שעוסקים בתאונות דרכים. אם כך, כדאי שתדעו שיש באפשרותכם לבחור בבעל מקצוע שעונה על הקריטריונים החשובים ביותר: ניסיון רב עם מקרים דומים ומוניטין. זו העת לגלות שהדרך שתוביל אתכם לבחירה נכונה עוברת דרך הרשת. שכן, יש בה מגוון רחב של פלטפורמות שמרכזות חוות דעת עדכניות בנושא. מדובר לצורך הדוגמא בפורומים, קבוצות פייסבוק ועוד.

 

השורה התחתונה

תאונת דרכים ללא ביטוח זה לא עניין פשוט. מדובר בעבירה פלילית שעשויה לסבך אתכם מבחינה כלכלית ומשפטית. בשלב זה אתם יודעים שתצטרכו לקבל ליווי מצד עורך דין נחשב, משום שזה יוכל לייצג אתכם במקצועיות לקראת הדיונים שצפויים להתקיים בבית המשפט.

עורך דין תאונות דרכים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מכונת דפוס מקצועית בבית דפוס
האם ניתן להדפיס על PVC?

פוליוויניל כלוריד (או בשמו המוכר יותר – PVC) נחשב לפלסטיק נפוץ בארץ ובעולם. עובדה זו אולי ידועה לכם, אבל לא בטוח שאתם יודעים אם ניתן

קרא עוד »
איך לבחור בגדים נוחים לתינוק
איך לבחור בגדים נוחים לתינוק

עולם הבגדים לתינוקות הוא עולם מרתק ומגוון, מלא צבעים, דוגמאות וחומרים רכים ונעימים. אך מעבר לחוויה האסתטית, בחירת בגדים נוחים לתינוק היא עניין בעל חשיבות

קרא עוד »