זכויות ילדים חולי סוכרת – ההטבות ואיך מקבלים אותן

סכרת, לא משנה באיזה גיל היא מחלה המוכרת על ידי ביטוח לאומי כמחלה המזכה בנכות. שיעור נכות בגין סכרת נקבע בין היתר גם לפי הטיפול שניתן לחולה. במהלך מחלת הסגרת נפגעים איברים גופנים רבים כמו מערכת העצבים, הכליות, כלי הדם, רשתית העין, הלב ואיברים נוספים. ככל שהפגיעות רבות שיעור הנכות עולה. מה הן ההטבות לילדים חולי סכרת? ואיך ניתן לקבל אותן?

 

מה היא מחלת הסכרת

סכרת הוגדרה כמגפת המאה 21. שיעור חולי הסכרת באוכלוסייה, בין כל המדינות העולם עולה פי ארבעה ויותר מאמצע המאה ה-20. מחלה זו פוגעת בעיקר בצעירים אבל יכולה להופיע בכל גיל. זכויות החולים לתקנות הנכות שוות בין סוגי הסכרת. אחד מהגורמים העיקריים ביותר למחלה זו היא פגם בלבלב המגיל את היכולות לייצר אינסולין בכמויות שהגוף זקוק להם. אנשים שמנים בדרך כלל גם נוטים לחלות בסכרת בגיל צעיר. לשינוי בחילוף החומרים בסכרת יש השפעה על רוב המערכות הגוף, לכן, ככל שחולפות שנים מערכות שונות בגוף נפגעות. חולים שאינם מודעים לשינויים בגופם או אינם מטופלים, יכולים לחוות נזק בלתי הפיך אם זה אינו מתגלה בזמן.

 

ילדים החולים בסכרת

ילדים החולים בסכרת חולים בסכרת מטיפוס 1 – סכרת נעורים. חלק מהילדים כאשר המחלה חלה אצלם בגיל צעיר מאוד, או שיש קושי להשיג איזון נדרש ניתן להגשה בקשה להכרה בילד החולה כילד נכה. הכרה זו מבטיחה מימן לסייעת שילוו את הילד וכך יקלו על ההורים בשגרת חיי היום היום ויעזרו לילד בתפקודו.

 

מי זכאי לכך

ילדים החולים בסכרת זכאים למלגה ילד נכה לפי שתי קבוצות גיל עיקריות. גילאי ה0-6 שנים וגילאי ה6-18. בגילאי 0-6 ילדים חולי סכרת יהיו זכאים לגמלה של ילד נכה בשיעור של 100%, זאת בעקבות אירועים רפואיים שדורשים טיפול מידי של מבוגר. בגילאים הבוגרים יותר, 6-18 לילדים בגילאים אלה תקבע זכאות לגמלת ילד נכה בשיעור של 50%, זאת גם מבלי שתבחן רמת האיזון המטבולי שלהם.

 

הכנות הדרושות לתביעה

לקראת הגשה של תביעה הכינו את הבדיקות וכל המסמכים הרלוונטיות. לפי הגשה של התבעה תוכלו לקבל ייעוץ חינם מטעם המוסד לביטוח לאומי. חשוב לצרף מסמכים אם הילד אושפז בבית החולים עקב סכרת, וחשוב לצרף את מכתב הסיכום של האשפוז. אם בוצעו בדיקות אחרות, חשוב לצרף את האבחנה. לפירוט הזכויות המגיעות לכם, כנסו עכשיו אל: allrights.co.il

 

לסיכום

מחלת הסכרת היא מחלה המזכה בנכות. שיעור הנכות נקבע לפי הטיפול הניתן לחולה. ילדים החולים בסכרת זכאים למגלת ילד נכה, המזכה אותם בקצבה מטעם ביטוח לאומי וגם סייעת במידה והילד אינו יכול לתפקד בעצמו. לקראת הגשת התביעה הצטיידו בכל המסמכים הרפואיים שתוכלו על מנת להוכיח את העובדות והצטיידו בכל המסמכים שעשויים להיות רלוונטיים להגשת התביעה.

סוכרת

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב google
באותו נושא