ככה תוכלו למנוע בריונות ברשת

בריונות רשת הפכה לתופעה נפוצה ובעייתית בעיקר אצל הדורות הצעירים יותר. אבל איך נלחמים בתופעה שפוגעת בכל כך הרבה אנשים? ראשית כדי למנוע בריונות ברשת צריך להבין אותה לעומק. בריונות רשת היא בעצם פגיעה או השפלה של אדם אחד באמצעות שימוש בכלים טכנולוגיים שונים. הפגיעה יכולה להתרחש במרחב הרשת הפומבי או הפרטי, וכמו כן היא יכולה להיעשות על ידי אדם אחד או על ידי קבוצה של אנשים. 

 

הכלים למניעת בריונות ברשת

בריונות ברשת היא תופעה רחבה ונפוצה שמתגברת ככל שהחיים הופכים ליותר טכנולוגיים. ישנם כלים רבים ומגוונים למלחמה בבריונות ברשת. בפסקאות הקרובות נסקור בקצרה את הכלים המרכזיים שבאמצעותם תוכלו להילחם בתופעה המצערת. למרות כלים חשובים אלה כדאי לזכור שלעיתים מוטב לפנות לאיש מקצוע שיעזור לכם לפתור את הבעיה הספציפית שלכם. בעלי המקצוע שיכולים לעזור לכם הם: פסיכולוגים, עובדים סוציאליים וחוקרים פרטיים כמו בן דוד – חוקר פרטי.

 

ראשית אל תפגע

דבר ראשון והחשוב ביותר הוא לשים לב שאתם או ילדיכם לא לוקחים חלק בבריונות רשת בעצמכם. חובה לשים לב בכל פעילות ברשתות החברתיות שאינכם משתפים פוסטים אלימים או משפילים. כמו כן יש לשים לב לאינטראקציות האישיות שאתם מנהלים ברשת. אסור לשתף שיחות פרטיות שקיימתם בלי לוודא קודם לכן שמי שדיברתם איתו לא מתנגד לפרסום השיחה. מניעת בריונות ברשת מתחילה בי ובבית שלי.

 

שימוש בכלים טכנולוגים

חלק גדול מהבריונות ברשת מתאפשר הודות לאופי האנונימי של הפעילות בה. לכן לעיתים קרובות קורבנות הבריונות לא יודעים מי האדם שתקף אותם. בכדי לפתור בעיה זאת ניתן להשתמש בכלים טכנולוגים שונים שיעזרו למצוא את האדם שמאחורי המסכה.

 

שיתוף פעולה וכוח חיובי

שיתוף פעולה בין חברים, עמיתים או חברות הוא חיוני למלחמה בבריונות רשת. ניתן להשתמש בכוחה של הקהילה כדי לעזור לנפגעים מבריונות רשת והן כדי למנוע את המשך הבריונות בעתיד. לדוגמא, ניתן לחסום את המשתמשים שמשתתפים בבריונות רשת ולדווח עליהם לרשתות עצמם בכמויות גדולות.

 

הענשה והרתעה של הפוגעים

לעיתים קרובות כדי למנוע מהאנשים שמשתתפים בבריונות ברשת להפסיק זאת, יש צורך בשימוש בכלי ענישה והרתעה. כיום ישנם כללים ברשתות החברתיות למניעת בריונות והפרה שלהם עלולה להוביל להשעיה זמנית או לחסימה כללית מהרשת. בנוסף לכך במדינת ישראל ישנו חוק למניעת בריונות רשת.

 

תקשורת נכונה וכלים פסיכולוגים

בכדי למזער את הנזקים של בריונות ברשת יש להקפיד על תקשורת פתוחה וכנה עם ילדכם. וכן לעיתים ניתן להיעזר באיש מקצוע מתחום הפסיכולוגיה שיעזור לכם ולילדכם להתמודד עם החוויה הקשה בצורה רגועה וטובה יותר.

 

לסיכום – המלחמה בבריונות ברשת

המלחמה בבריונות ברשת כוללת מספר כלים ואפיקי פעולה. שיתוף פעולה בקהילה, שימוש בכלים פסיכולוגיים וטכנולוגים. בנוסף לכך יש להקפיד להתרחק מפעילות אלימה או משפילה ברשתות החברתיות.

בריונות באינטרנט

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
סיבות, ל
שלוש סיבות לשכור חוקר פרטי בגידות (ושלוש סיבות למה לא)

אזמההואחוקרפרטיבגידות, ומתילרובמשתמשיםבו? חוקרמסוגזהלרובמושכרבמקבילאולפניהליךמשפטינגדבןאובתזוגכאשרישנוחשדשלבגידה. הרבהפעמיםהחשדבבגידהמלווהבחשדבגניבתכסףבמקביל, ואףהיומקריםשהתגלומשפחותשלמותשקיימותבסודמבןאובתהזוג. המטרהשלהשימושבחוקרהיאלרובלעקובאחריהחשוד, במטרהלהשתמשבמידעבמשפטכדילקבלבחזרהכסףשנגנבאוזכאותעלהילדים.    סיבה ראשונה לשכור חוקר פרטי: בשביל הילדים כנראה תסכימו שזו הסיבה הכי חשובה שלנו כאן, וזה גם

קרא עוד »