למה כל כך הרבה חיילי צה"ל שואפים לעסוק בשיווק דיגיטלי לאחר השחרור?

לאחר סיום שירות החובה‚ חיילים משוחררים נוטים לחפש מסלולי קריירה חדשים שיתאימו לתחומי העניין שלהם. אחד התחומים הפופולריים ביותר בקרב מי שמסיים שירות חובה או שירות קבע של שנה או מספר שנים בודדות הוא שיווק דיגיטלי. בואו נבחן בייחד למה שיווק דיגיטלי הוא אופציה כל כך אטרקטיבית עבור מי שיוצא לאזרחות ולמי זה באמת יכול להתאים כיום!

זה תחום שאפשר לנצל בו ניסיון טכנולוגי שנצבר בצבא

רבים מחיילי צה"ל צוברים במהלך השירות שלהם מגוון מיומנויות שאפשר ליישם בתחום השיווק הדיגיטלי. החל מיישומי מחשב בסיסיים שלאו דווקא היה בהם צורך בתקופת הבית ספר ועד ליכולת להתמצא בכלים של אוטומציה ובתחומים טכנולוגיים מתקדמים כמו סייבר, הרבה ידע יכול להצטבר במהלך השירות. הבחירה להמשיך בקריירה בשיווק דיגיטלי מושפעת במקרים רבים גם מהרצון לבנות נכסים דיגיטליים רווחיים. רבים מהחיילים שנחשפו לפתרונות טכנולוגיים מתקדמים וצברו ניסיון פיקודי במהלך השירות יכולים להתמודד עם ניהול נכסים דיגיטליים מניבים לאחר השחרור. זה יכול להיות כל דבר, מאתרי מסחר אלקטרוני וקהילות במדיה חברתית ועד לאתרים לייצור לידים במגוון נישות שונות.

פוטנציאל בניית קריירה מתגמלת

לא חסר הזדמנויות צמיחה בתעשיית השיווק הדיגיטלי. יותר ויותר חברות מתמקדות כיום בהעברת הפעילות שלהן לפלטפורמות אינטרנטיות והביקוש למשווקים דיגיטליים מיומנים ממשיך לעלות משנה לשנה. מי שבוחר להכנס לשוק העבודה הזה עם הגישה הנכונה, בין אם זה בתור עובד שכיר שאפתני או בתור פרילנסר שמעוניין לבנות סביבו חברה בהמשך, יכול לנצל את ההזדמנויות האלה ולבנות קריירה מרשימה, מעניינת ורווחית.

עבודה עם תנאים נוחים עבור מי שלומד במוסד להשכלה גבוהה

מי שמעוניין לעסוק בתחום הזה תוך כדי לימודים, יש בו גם הזדמנות לעבוד מרחוק או עם לוח זמנים גמיש, מה שיכול להיות אופציה נהדרת עבור מי שרוצה לצבור ניסיון מעשי בתחום הזה תוך כדי לימודיו. לא חסר מקרים שבהם חיילים משוחררים בחרו במסלול הזה ותוך כדי לימודיהם הבינו שבפועל, התואר שהם לומדים זה לא באמת הכיוון שהם רוצים לבנות בו את הקריירה ארוכת הטווח שלהם והחליטו להמשיך להתמקד בתחום של קידום אתרים, ניהול קמפיינים ממומנים או להשקיע באתרים משלהם בשביל למכור לידים או קישורים יוצאים מתוכם. 

לסיכום

הכישורים והניסיון שחיילי צה"ל רבים צוברים במהלך השירות הצבאי יכולים לשמש בתור בסיס מעולה לבניית קריירה מצליחה בתחום השיווק הדיגיטלי. מדובר בתחום עם ביקוש שלא מפסיק לגדול ושלא חסרות בו הזדמנויות להתפתחות מקצועית גם עבור מי שמעוניין לעבוד בתור שכיר וגם עבור מי שרוצה ללכת בדרך יזמית. אם יש לכם זיקה לתחום השיווק ואתם מתלבטים לגבי בחירת מסלול קריירה לאחר השחרור מהצבא, יתכן שהתחום הזה יתאים לכם, לפחות בתור עבודה לטווח הקצר, עד שתגיע להחלטה הסופית בנוגע למקצוע שתחליטו לעסוק בו.

שיווק דיגיטלי

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא