מהי כירורגיה אורולוגית?

מטופלים רבים מקבלים הפניות לביצוע פעולות כירורגיות אורולוגיות שונות מבלי להכיר בתחום. אלה תרים לעיתים אחר מידע רלוונטי בנושא, כדי שיתאפשר להם להכין את עצמם לקראת ההליך. מדריך זה עולה לאתר, במטרה להעלות את המודעות לנושא החשוב ולהפחית את החרדה שמאפיינת את הגולשים. הישארו כאן ותגלו מהי כירורגיה אורולוגית? למה חשוב להכיר בה מקרוב? ואיך תוכלו לקבל את הטיפול הטוב ביותר בתחום?

 

כירורגיה ואורולוגיה – ההגדרה

נפתח את המדריך בהסבר קצר אודות תחום האורולוגיה שנוגע ל – 2 המערכות הבאות בגוף הזכרי:

 • מערכת השתן
 • מערכת הרבייה

אלה כוללות בין היתר את האיברים הבאים: כליות, יותרת הכליה, שלפוחית שתן, פין, אשכים, שופכנים. התחום הכירורגי מתקשר לנושא, מכיוון שמתבצעים לא מעט ניתוחים לאיברים שנוגעים למערכות שהוצגו קודם לכן. זו ההזדמנות לצין שיש כמה ניתוחים נפוצים שמתבצעים בתדירות גבוהה בחדרי הניתוח של מחלקות של כירורגיה אורולוגית. מדובר לצורך הדוגמא בניתוח לטיפול באשך תמיר, ניתוח לטיפול בוריקוצלה, ניתוח לקשירת צינור הזרע, ציטוסקופיה וניתוח לתיקון של פתח שופכה צר.

 

איך פונים לטיפול במחלקות כירורגיה אורולוגית?

הפנייה למחלקות של כירורגיה אורולוגית מחייבת תיאום תור מראש ומסירת מכתב הפנייה שנמסר מהרופא המטפל. חשוב לציין שההנחיות משתנות ממרכז רפואי אחד לאחר, כאשר במרבית המקרים, המטופלים מתבקשים להביא עמם את המסמכים הבאים:

 • תוצאות של בדיקות מעבדה עדכניות
 • צילומים שנוגעים לאזור הפגוע + פיענוח מלא (כדאי להביא את דיסק הפיענוח שנמסר לאחר ביצוע הבדיקה)
 • טופס 17 (התחייבות כספית מקופת החולים) או אמצעי תשלום

רופא במחלקה לכירורגיה אורולוגית

4 הפרמטרים שיובילו למנתח מומלץ

סביר להניח שהגעתם לכאן, בעקבות הפנייה לניתוח אורולוגי מסוים. אם כך, כדאי שתדעו שעליכם לבדוק את טיבו של המנתח טרם תיאום התור. נציג בפניכם כעת את 4 הפרמטרים שמעידים על מומחיותו של המנתח, כדי שתוכלו לבצע בחירה נכונה:

 1. בעל ניסיון רב בתחום
 2. היה מעורב במחקרים פורצי דרך שנערכו בנושא
 3. יש לו קליניקה פרטית
 4. עובד בשיטות חדשניות

 

איך פונים למנתח מקצועי? בקלות!

זה לא סוד – פנייה למומחה בתחום הכירורגיה האורולוגית זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך שמחייב פנייה לבעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום. חשוב לציין שיש באפשרותכם לבצע פנייה שכזו במינימום מאמץ. שכן, הרשת מלאה באינפורמציה שמאפשרת להכיר במנתחים השונים. נציע לעיין בפלטפורמות הבאות שיציגו בפניכם את המידע הנחוץ:

 • לשונית הביקורות של גוגל שמרכזת חוות דעת לצד דירוג ממוספר
 • פורומים שעוסקים בתחום הרפואה
 • רשתות חברתיות

 

מילים אחרונות לסיכום

כירורגיה אורולוגית הינה מחלקה שמבצעת פעולות רפואיות שנוגעות לתחום האורולוגיה. בשלב זה אתם יודעים שמדובר בתחום שמחייב פנייה למומחה, כך שתצטרכו רק לערוך חיפוש נרחב שיוביל אתכם לקבלת טיפול מקצועי שייטיב עם הבעיה שממנה אתם סובלים.

מושג אורולוגיה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
ניתוח הסרת משקפיים בלייזר
ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

לקויות ראייה קיבלו התייחסות שונה ופתרונות שונים לאורך השנים. את הזכוכית המגדלת החליפו המונוקל ומשקפי המצבט, המשקפיים המודרניים החליפו אותם, ובמאה ה-20 הצטרפו לשורת הפתרונות

קרא עוד »