מה הם המקצועות השונים שניתן ללמוד בלימודי קולנוע?

מי שלמדו בעבר קולנוע במכללה מוכרת, ידעו להגיד כי מדובר במקצוע מרתק שמאפשר לעסוק במגוון רחב של מקצועות. עובדה מעניינת זו התגלתה לנו לאחרונה והחלטנו לברר אודותיה באופן מעמיק. אנו מזמינים אתכם להישאר אתנו ולגלות בשורות הבאות את המקצועות השונים שבוגרי לימודי קולנוע יכולים ללמוד לאחר שאלה יסיימו את לימודיהם.

 

המקצוע ה – 1: בימוי קולנוע וטלוויזיה

אי אפשר לכתוב מדריך מקיף שעוסק במקצועות השונים שאותם ניתן ללמוד במסגרת לימודי קולנוע מבלי לציין מילה או שתים על בימוי קולנוע וטלוויזיה. שכן, מדובר במקצוע נחשק שרבים שואפים להגיע אליו. בירור שערכנו בנושא העלה כי ניתן ללמוד את תחום זה במדרשה בית ברל.

ראש מחלקת הקולנוע, ברק הימן שוודאי מוכר לכם מסרטים או סדרות דוקומנטאריות הוא זה שמוביל את הלימוד בתחום (יונתן אגסי הציל את חיי, נושבים ברוח ועוד). מי שילמדו את תחום זה, יוכלו לגלות את העבודה של הבמאי מקרוב ולהבין איך הוא מספר את הסיפורים, יוצר פרשנות לתסריט ומפעיל את הצוות  שנמצא סביבו.

לימודי קולנוע

המקצוע ה – 2: עריכה

עריכה של סרטים הינה חלק בלתי נפרד מלימודי קולנוע. שכן, כל סרט שאתם רואים התחיל כסצנות שונות שדורשות עריכה מעמיקה. מי שילמדו לימודי קולנוע יוכלו לצאת אל העולם בתור עורכים ולא רק של סרטים, אלא גם של סדרות טלוויזיה.

 

יש לא מעט יתרונות בלימודי קולנוע –

היתרון המשמעותי ביותר שבא לידי ביטוי בלימודי קולנוע נוגע לאפשרויות התעסוקה שמונגשות לבוגרים. אלה יוכלו לבחור בעבודה בתחום התקשורת, אולפני ההקלטות, משרדי פרסום והפקה, ערוצי טלוויזיה ועוד. כך שבעצם, כל אחד יכול למצוא את הנישה שלו בתוך התחום הרחב הזה.

לימודי קולנוע

איפה כדאי ללמוד את התחום?

אם תמיד חלמתם לעסוק בתחום זה ואינכם יודעים מאיפה להתחיל, כדאי שתדעו שהתשובה נמצאת ממש מתחת לאף שלכם. בירור קצר שערכנו עם סטודנטים שלומדים בימים אלה את התחום העלה כי לימודי הקולנוע בפקולטה לאומניות של בית ברל הם מומלצים ביותר.

נאמר לנו שהסגל המקצועי שחי ונושם את התחום, מאפשר לסטודנטים לרכוש כלים מקצועיים שיאפשרו להם להתמודד בסופו של דבר עם המורכבות של המקצוע. בנוסף לכך, נאמר לנו כי הסטודנטים יכולים להתנסות בעצמם בבימוי של סרטים במהלך הלימודים תוך ליווי צמוד. כך שבסופו של דבר, אלה יוכלו לקבל פידבקים חיוניים.

 

לסיום

לימודי קולנוע מאפשרים לסטודנטים לצאת אל השוק כשהם אוחזים במקצועות שונים ומגוונים. מדובר בתחום מרתק שמושך אליו אנשים יצירתיים שרוצים להכיר את התחום באופן מעמיק ולעסוק בו בהמשך הדרך. אם אתם מתעניינים בתחום, כדאי שתפנו כבר עכשיו ליועצי הלימודים, כדי שתוכלו לקבל את כל האינפורמציה הדרושה לכם. זו שתוביל אתכם בסופו של דבר לבחירה במסלול המתאים לכם ביותר.

לימודי קולנוע

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
קורס הדמיה
מה זה קורס ויזואליזציה?

בעולמות הדאטה, אחת הדרכים היעילות ביותר לניתוח והבנה של נתונים שונים וכן הנגשתם לבעלי תפקידים שונים בארגון הינה הדמיית נתונים. או בשפה המדוברת: ויזואליזציה. קורס

קרא עוד »
תלמיד
מה כדאי ללמוד בגיל 30?

בשנות ה-70, ליועצים פיננסיים היו בעצם שתי אפשרויות קריירה: הם יכלו להפוך לסוכני מניות או סוכני ביטוח. דרכם נקבעה מראש והציפיות מהם היו פשוטות למדי.

קרא עוד »