מה זה משכנתא שנייה וכמה משלמים עליה?

משכנתא שנייה היא כלי פיננסי מרכזי עבור מי שכבר מחזיק בנכס ומחפש למנף אותו כדי להבטיח מימון נוסף. משכנתא מסוג זה מאפשרת לבעל הנכס להשתמש בנכס הראשון שלו, שכבר מוטלת עליו משכנתא, כבטוחה לקבלת הלוואה נוספת. התוצאה היא שנכס אחד משמש כבטוחה לשתי הלוואות נפרדות: המשכנתא המקורית והמשכנתא השנייה החדשה, שיכולה לשמש למטרות שונות לרבות רכישת נכס אחר, איחוד חובות או גישור על פער כספי זמני

 

מה היתרונות של משכנתא שנייה?

הרבגוניות של משכנתא שנייה היא אחד היתרונות המרכזיים שלה. בניגוד למשכנתא ראשונה, המוגבלת בדרך כלל לרכישת נכס, משכנתא שנייה יכולה לשמש כמעט לכל צורך פיננסי משמעותי. גמישות זו הופכת את המשכנתא למתאימה במיוחד לבעלי נכסים המעוניינים להשקיע בדירה אחרת. כמו כן, היא רלוונטית לאלו הזקוקים לסכומים גבוהים לכיסוי דרישות פיננסיות אישיות אחרות, כמו תשלום חובות או כיסוי הוצאות על רקע ירידה בהכנסה.

 

איך מקבלים משכנתא לדירה שנייה?

תהליך קבלת משכנתא לדירה שנייה הפך נגיש יותר עם הזמן. בתחילה נאלצו בעלי נכסים להשיג מימון מסוג זה מאותו בנק שנתן את המשכנתא הראשונה. כיום, ניתן לקבל משכנתא שנייה מכל בנק או אפילו מוסדות פיננסיים חוץ בנקאיים, המציעים תנאים תחרותיים יותר וגמישות רבה יותר. חשוב לציין, עם זאת, כי לא ניתן לקחת משכנתא שנייה מיד לאחר הראשונה. צריכה לעבור תקופה מסוימת, שבמהלכה הלווה כבר החל להחזיר את המשכנתא הראשונית.

משכנתא שנייה

כל מה שחשוב לקחת בחשבון בעת לקיחת משכנתא שנייה

הבנת ההשלכות הכספיות של לקיחת משכנתא שנייה עוזרת לנהל את התהליך בטווח הקצר והארוך. אמנם המשכנתא מעניקה אפשרות לקבל את הכספים הדרושים, אבל זה גם אומר לנהל שני תשלומי הלוואות בו זמנית – מה שיכול להשפיע באופן משמעותי על התקציב וההתחייבויות. לווים פוטנציאליים צריכים לשקול היטב את יכולתם לעמוד בהתחייבות פיננסית מוגברת זו. מומלץ להשוות את העלויות השוטפות של משכנתא שנייה מול היתרונות שהיא עשויה להביא, כמו הכנסה פוטנציאלית משכירות של נכס שני.

 

כמה הון עצמי צריך בשביל משכנתא שנייה?

היבט נוסף שיש לקחת בחשבון הוא הדרישה להון עצמי בקבלת משכנתא שנייה. כיוון ששיעור המימון למשכנתא שנייה עשוי להיות נמוך מזה של הראשונה, הוא מצריך בדרך כלל כמות ניכרת של הון עצמי. זה עשוי להיות כרוך בהכנסת הון נוסף, שהמקור שלו יכול להיות חיסכון, או באמצעות הלוואות מגופי אשראי חוץ בנקאיים, הידועים בתנאי ההלוואות הפחות מחמירים שלהם בהשוואה לבנקים מסורתיים.

 

לסיכום

משכנתא שנייה מציעה דרך אסטרטגית לגשת לכמויות גדולות של הון על ידי מינוף נכסי נדל"ן. עם זאת, מדובר בהחלטה הנושאת אחריות פיננסית משמעותית, ולכן יש לגשת אליה תוך תכנון מפורט והתחשבות בכל התרחישים והתוצאות הפיננסיות האפשריות.

קניית דירה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מחזור משכנתא
מחזור משכנתא: המדריך המלא

מחזור המשכנתא מקיף את השלבים השונים הכרוכים בקבלת ופירעון הלוואת משכנתא. עבור אנשים ומשפחות רבים, רכישת בית היא אבן דרך כלכלית משמעותית. הבנת מחזור המשכנתא

קרא עוד »