איזו הכשרה צריך ממונה בטיחות בעבודה ומה תפקידו

עם בטיחות לא משחקים. בדרך כלל יהיה ממונה בטיחות באתרי בנייה, בענף החקלאות, בעבודות חשמל, במפעלים בעלי סיכון ועוד. כבעלי עסק, מאוד חשוב לשמור על הבטיחות של העובדים שלכם. לדאוג כי הם יכולים לבצע את העבודה שלהם תוך כדי שמירה על הבריאות הפיזית והנפשית שלהם. אנחנו נדבר על תפקידו של ממונה בטיחות ועל ההכשרה שהוא צריך. בואו נתחיל!

 

תפקידו של ממונה בטיחות

ממונה בטיחות הוא בעצם בן אדם אשר מייעץ להנהלה בנושא הבטיחות והבריאות במקום העבודה.  תפקידו להקים ולנהל את מערך הבטיחות בארגון ולדאוג כי מנהל המקום ישמור על בטיחות העובדים בזמן העבודה. בשל שיקולים כלכליים, מנהל המקום לא תמיד מקפיד בשמירה על בטיחות ובריאות העובדים וזוהי הסיבה לכך שממונה בטיחות קיים.

קצין בטיחות

 

איזה הכשרה צריך ממונה בטיחות?

כדי להיות ממונה בטיחות צריך לעבור קורס ממונה בטיחות ולעבור אותו בהצלחה. לא כל אחד יכול ללמוד את הקורס הזה. על הבן אדם להיות עם תואר אקדמי באחד מתחומי מדעי הטבע, מדעי הטכנולוגיה, הנדסה וכדומה. משך הקורס הוא כ-290 שעות למידה ועוד 40 שעות אשר מוקדשות לפרויקט גמר.

 

עוד קצת על ממונה בטיחות

ממונה בטיחות רואה את כלל הפעילות של ארגון בצורה אובייקטיבית. לרוב, הוא יהיה נוכח בהחלטות משמעותיות אשר קשורות לבטיחות וחיי העובדים. תפקידו חשוב ועובדי החברה בדרך כלל מאוד מעריכים אותו ואת תפקידו.

מערכת בטיחות

 

הקושי המרכזי של ממונה בטיחות

כמו שאמרנו קודם לכן, מינוי ממונה בטיחות בעבודה הוא חשוב. עם זאת, התפקיד הזה של ממונה בטיחות מלווה בהרבה קשיים. אחד הקשיים המרכזיים ביותר הוא הקושי לרתום את המנהלים לתהליכי בניית מערך הבטיחות. קשה לרתום אותם בגלל ענייני כסף וגם כי הדבר הזה דורש מהם להשקיע זמן ואנרגיה. השקעה שלא תמיד הם ירצו לעשות. העניין הוא שלא ניתן לבנות מערך בטיחות יעיל ללא שינוי תפישתי של מנהלי החברה – וזהו דבר אשר יכול לקחת זמן.

ממונה בטיחות צריך להיות סבלני. בנוסף, הוא צריך להיות טוב עם אנשים. הוא צריך לדעת איך לפנות למנהלים כדי שהם יקחו את עניין בטיחות העובדים ברצינות.

 

לסיכום

בטיחות הוא עניין חשוב מאוד במקומות עבודה. קיימים סוגי עבודה שונים וחלק מהם הם עבודות פיזיות. במקרים כאלו, חשוב שיהיה ממונה בטיחות אשר יהיה אחראי לשמור על בטיחות העובדים.

ממונה בטיחות יצטרך להקים ולנהל מערך בטיחות ולעשות זאת בשיתוף פעולה עם מנהל החברה בה הוא עובד. חשוב לדעת שלא כל בן אדם יכול להיות ממונה בטיחות. צריך לעבור בשביל זה הכשרה ארוכה.

תפקיד זה של ממונה בטיחות הוא תפקיד מוערך מאוד – זאת מפני שהוא רואה בראש ובראשונה את בריאות העובדים. כדי להיות ממונה בטיחות טוב, צריך הרבה סבלנות ובנוסף גם ניסיון בכל מה שקשור לתקשורת עם מנהלים.

עבודות פיזיות

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מכונת דפוס מקצועית בבית דפוס
האם ניתן להדפיס על PVC?

פוליוויניל כלוריד (או בשמו המוכר יותר – PVC) נחשב לפלסטיק נפוץ בארץ ובעולם. עובדה זו אולי ידועה לכם, אבל לא בטוח שאתם יודעים אם ניתן

קרא עוד »
איך לבחור בגדים נוחים לתינוק
איך לבחור בגדים נוחים לתינוק

עולם הבגדים לתינוקות הוא עולם מרתק ומגוון, מלא צבעים, דוגמאות וחומרים רכים ונעימים. אך מעבר לחוויה האסתטית, בחירת בגדים נוחים לתינוק היא עניין בעל חשיבות

קרא עוד »