מתי חשוב ללכת לייעוץ אצל אונקולוג עיניים

בעיות בריאותיות זה משהו שמאוד מלחיץ את רובינו. כאשר מדובר בגידולים, זה יכול להלחיץ אותנו עוד יותר. קיים מגוון רחב של גידולים. שפירים, קדם ממאירים או ממאירים. גידולים יכולים להופיע על פני שטח העין והם יכולים להיות עמוקים יותר. אנחנו נדבר על מהו אונקולוג עיניים ומתי חשוב ללכת אצלו לייעוץ. נושא שחשוב לדבר עליו.

 

מה זה אונקולוג עיניים?

רפואת עיניים היא ענף ברפואה אשר עוסק באנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה של העין. אונקולוג עיניים הוא רופא אשר מתמקד באבחון, טיפול ומחקר של מחלות עיניים. מחלות אשר קשורות לסרטן. בעידן המודרני ובזכות פיתוחים טכנולוגיים רבים, ניתן לבצע בדיקות וטיפולים שלא היו אפשריים בעבר. אונקולוג עיניים הוא איש מקצוע אשר למד המון שנים כדי להגיע לאן שהוא נמצא היום.

מה זה אונקולוג עיניים

 

מתי חשוב ללכת לייעוץ אונקולוגי

חשוב ללכת לייעוץ אונקולוגי אם אתם מבחינים כי משהו מוזר הופיע על העין שלכם. בנוסף, ניתן לפנות לייעוץ כזה אם אתם רואים כי הראייה שלכם ירדה בצורה פתאומית. אם יש ספק, אין ספק. עדיף לבדוק ולהיות רגועים מאשר למרוח את הזמן ולקחת סיכונים. אז נכון, זה מפחיד לעשות בדיקות כאלו – אבל חשוב להיות אחראים על הבריאות שלנו. אנחנו עכשיו נדבר על גידולים סרטניים טיפה יותר לעומק.

 

מלנומה של הלחמית

גידול ממאיר מסכן חיים. זהו גידול אשר בדרך כלל מופיע בגיל מבוגר יותר וגם אצל אנשים בהירי עור. הגידול נראה בהתחלה כמו פיגמנטציה שטוחה על שטח פני העין וממנו בעצם יכולה לצמוח מלנומה. לכן, אם אתם מבחינים בפיגמנטציה שטוחה על שטח העין, תלכו לקבל ייעוץ אצל אונקולוג עיניים.

 

קרצינומה של הלחמית

סוג גידול אשר חודר לשכבות העמוקות של העין. הוא מסוכן מפני שהוא עלול לחדור לתוך העין ולשלוח גרורות מרוחקות. הגידול הזה בדרך כלל מופיע אצל אנשים עם מערכת חיסון מדוכאת. הוא נפוץ יותר בקרב אנשים מבוגרים ובקרב בהירי עור גם כן.

 

לימפומה של הלחמית

זהו גידול ממאיר. הוא נחשב פחות מסוכן ביחס לגידול מלנומה וקרצינומה של הלחמית. בגידול זה יופיע שכבה דקה ורדרדה שיכולה להיות חבויה תחת העפעף. גם כאן, אם אתן מבחינים בכך, חשוב שתלכו לבדוק את זה.

 

לסיכום

אונקולוג עיניים הוא רופא אשר מתמחה במחלות סרטניות אשר קשורות לעיניים. זהו רופא מומחה אשר למד שנים רבות כדי להגיע לאן שהוא נמצא. קיימים מגוון רחב של גידולים בעיניים ולכן, אם אתם מבחינים במשהו, יהיה עדיף לפנות לרופא כדי לעשות בדיקות.

בדיקות זה דבר אשר יכול להלחיץ אבל חשוב מאוד להישאר אחראים ולשמור על הבריאות שלנו. הרבה אנשים מפחדים כל כך לעשות בדיקות שהם פשוט מורחים את זה – וזה דבר לא טוב. אז אם אתם חושדים במשהו, אל תחשבו פעמיים ופשוט תלכו לבדוק אצל אונקולוג עיניים.

לימפומה של הלחמית

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
לידה שקטה והשלכותיה
לידה שקטה והשלכותיה

הלידה השקטה, המכונה גם הפלה טבעית לאחר השבוע ה-20 להריון, היא אירוע טראומטי הפוגע קשות בהורים ובמשפחה. היא מלווה בתחושות עמוקות של צער, אובדן, אשמה,

קרא עוד »
שתלים
מה התהליך של השתלת שיניים?

השתלת שיניים נחשבה עד לפני כמה שנים להליך מורכב ויקר במיוחד. לאחרונה אנו עדים לשינוי משמעותי בהקשר זה. שכן, פעולה זו הפכה לתהליך נפוץ ופשוט

קרא עוד »