עורך דין מקצועי לענייני רשלנות רפואית

אם יש מצב שבו אנחנו לגמרי מרגישים שאנחנו נתונים לחסדיהם של אחרים, זה כאשר אנחנו לא מרגישים טוב מבחינה פיזית. זה לא משנה אם מדובר על אישה בהיריון שצריכה לעבור אינספור בדיקות, גבר שעבר התקף לב וצריך לעשות לו צנתור דחוף או כל מצב רפואי אחר. רוב האנשים במצבים כאלה ואחרים יפנו לרופא ובלב שלם יאמינו שהרופא, מתוך היותו אדם שעוסק במקצוע החשוב הזה, יעשה הכול כדי להציל אותם. עם זאת, חשוב לזכור שגם רופאים הם בני אדם וככאלה, חלק מהם עושים את העבודה שלהם בצורה טובה יותר מאחרים וגם רופאים עלולים לעשות אינספור טעויות. כאשר רופאים טועים ונוהגים ברשלנות ההגדרה המשפטית לכך היא רשלנות רפואית והבעיה היא שבניגוד למקצועות אחרים, במקצוע הרפואה לרשלנות עלולות להיות השלכות קשות ביותר. לכן כדאי לדעת שגם במצב כזה יש לכם מה לעשות ואתם לא באמת צריכים לעמוד לבד מול בית החולים שבו עובד הרופא שהתרשל. בדרך כלל בית החולים יגן על הרופא בעזרת אינספור עורכי דין, אך החדשות הטובות הן שהיום גם אתם יכולים לשכור עורך דין לענייני רשלנות רפואית שהתפקיד שלו יהיה לדאוג אך ורק לאינטרסים שלכם.

 

מה זו רשלנות רפואית ואיך מוכיחים אותה?

אחד מהתפקידים החשובים ביותר שיש לעורך דין לענייני רשלנות רפואית, זה לנסות להבין ביחד עם הלקוח שלו האם אכן מדובר על רשלנות מצד הרופא או מערכת הבריאות. השאלה היא איך עושים זאת, שכן עורך דין יכול להיות בקיא תחומי רפואה שונים אך הוא לא באמת רופא. כאן בדיוק נכנסים כל המסמכים הרפואיים וכל ההיסטוריה הרפואית שלכם, שכן את כל החומר הזה אתם צריכים להביא כבר לפגישה הראשונה עם עוה"ד. בנוסף, כל עורך דין מקצועי לענייני רשלנות רפואית יוכל לפנות אל המומחים בתחום ולבדוק עם רופאים אחרים מה הם היו עושים באותו מצב ואיך הם היו מאבחנים את הסיטואציה. בנקודה הזאת חשוב לציין שיש לא מעט סוגים ותתי קטגוריות של רשלנות רפואית, שכן הרשלנות יכולה להיות מגוונת ולכלול נושאים כמו:

  • רשלנות באבחון מחלה
  • רשלנות בחדר הניתוח
  • רשלנות במתן מינוני תרופות
  • רשלנות בפענוח של בדיקות ועוד

לכן חשוב כל כך להגדיר היטב את הדברים שכן זה יהיה הבסיס להמשך ההליך המשפטי. בנוסף, אתם חייבים להבין שבמסגרת ההליך שאליו אתם נכנסים היום יהיה עליכם לוותר על החיסיון הרפואי שלכם. עלול להיות שתצטרכו לעמוד בפני וועדות שונות ואף לענות על אינספור שאלות, אך זו הדרך היחידה להבטיח שלפחות תקבלו את הפיצוי שמגיע לכם.

רשלנות ברפואה

 

החשיבות של בחירת עורך הדין הטוב ביותר

כמו שקורה בכל תחום אחר שבו אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין פשיטת רגל למשל, גם במקרה של עורך דין לענייני רשלנות רפואית כדאי יהיה לבדוק בידי מי אתם מפקידים את העניינים שלכם. עורך הדין צריך להיות מוצלח, מוכר ובעל שנים רבות של ניסיון בתחום הספציפי של רשלנות רפואית. כל אלה יסייעו לו לתת לכם את השירות הטוב ביותר, מה שיכול לא פעם להשפיע לא רק על האופן שבו יסתיים התהליך אלא גם על המהירות. לכן כדאי גם לבדוק את העבר המקצועי של עורך הדין, בכמה תיקים הוא יצא מנצח והאם הלקוחות שלו באמת יכולים להמליץ עליו בחום. לפעמים אפילו שווה לשלם קצת יותר על השירות של עורך דין בעל מוניטין כי בהחלט יכול להיות שזה יסייע לכם בתהליך שאליו אתם נכנסים היום.

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב google
באותו נושא