למדו איך מתבצע תהליך של איתור נזילות

רבים מאיתנו, נתקלו לפחות פעם אחת בחייהם בסיטואציה המעצבנת של הופעתה של נזילה באחד מקירות או מתקרות הבית שלהם. אין ספק שהופעה של נזילה כזו, מחייבת את הטיפול הנכון והמהיר בבעיה, שכן חוסר טיפול בבעיות של נזילות יכול להביא לנזקים גדולים מאוד לקירות הבית ולמערכת הניקוז.

אך, אנשים רבים לא מוצאים את ידיהם ואת רגליהם כאשר הם רוצים להתחיל את הטיפול בנזילה. בדיוק לשם כך, הכנו לכם מאמר מקיף שיסביר לכם כיצד מאתרים נזילות וכיצד מטפלים בהם באמצעות סדרה של צעדים פשוטים.

 

חשיבותה של ביקורת תקופתית

עוד לפני הפירוט שניתן אודות תהליך איתור הנזילה, חשוב לנו להדגיש את חשיבות האיתור של הנזילות באופן מוקדם. נזילה שמטופלת בצורה מקיפה ואיכותית בשלבים הראשוניים שלה, תחסוך מכם כאב ראש רב, ולכן אנו ממליצים לכם לבצע מעין ביקורת תקופתית באזורים בבית בהן ישנה סבירות גבוהה שיתפתחו נזילות.

בצעו את הביקורת באזורים כמו קירות המקלחת, קירות מאחורי ברזים ומכונות כביסה, וכן תקרות שמעליהן ישנו חדר אמבטיה או שירותים. כך, אחת לתקופה קראו לאיש מקצוע שבעזרת ההליך אותו נפרט הוא יאתר את הנזילה.

סקירה תקופתית

השלב הראשון של איתור הנזילה

ברשותו של איש המקצוע ישנם מגוון כלים לאיתור נזילות. המרכזי והחשוב שבהם הוא המצלמה התרמית. מצלמה זו, מאפשרת לאיש המקצוע במגוון דרכים לאתר רטיבות שמתפשטת בקירות ובתקרות הבית שלכם, ללא נגיעה פיזית בקירות הבית ובמערכת הניקוז.

לכן, בשלב הראשוני של איתור הנזילה, בדרך כלל יפעיל איש המקצוע מצלמות מעין אלו, ובעזרתן הוא יבצע את האיתור והמיקום הראשוני של הנזילה, תוך הערכת היקף הנזילה וחומרת הנזק לה גורמת אותה נזילה.

 

השלב השני של איתור הנזילה

לאחר מכן, תגיע עבודת החישוף. איש המקצוע ישתמש בכלי העבודה שברשותו, לבצע עבודה של חישוף של האזור בו אותרה הנזילה. חלק זה של העבודה יהיה בעל מאפיינים של לכלוך רב ורעש. לכן, מומלץ מאוד עוד קודם שלב זה להרחיק מהקיר או מהתקרה בו אותרה הנזילה כל חפץ חשמלי או בעל ערך שעלול להינזק כתוצאה מעבודת החישוף שיבצע איש המקצוע.

השלב השלישי של איתור הנזילה

כעת, איש המקצוע יקבל את התמונה המדויקת ביותר של היקף הנזילה וחומרת הנזק לו גורמת הנזילה. לעיתים מסוימות, איש המקצוע יסתום את הנזילה בצורה ידנית ובאופן זמני בעזרת חומר ייעודי, כאשר מטרת הסתימה היא למנוע את התפשטות הנזילה עד לטיפול היסודי אותו יבצע איש המקצוע לאחר שיביא את כלי העבודה וחלקי הצנרת הנדרשים.

לחלופין, לעיתים כלל הציוד נמצא ברשותו של איש המקצוע והוא יבצע את עבודת תיקון הנזילה וסתימת הפרצות באופן מידי.

 

לסיכום

כעת, יש ברשותכם את כל המידע אודות האיתור והטיפול בנזילות.

איתור נזילות

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
השתלת עדשה
השתלת עדשה – האם זה אפשרי?

ראייה טובה חיונית לחיינו. היא מאפשרת לנו לתפקד באופן תקין, ליהנות מהעולם הסובב אותנו ולקיים קשרים חברתיים. אך עבור מיליוני אנשים בעולם, ראייה טובה אינה

קרא עוד »