תיקון מרזבים

כמעט כל בעלי הבתים הפרטיים וחלק גדול מבעלי הדירות זקוקים מדי פעם לתיקון של מרזב אחד או מערכת מרזבים. למרבה הצער, מרזב מקולקל יכול לגרום לנזקים נרחבים לדירה. ריכזנו בעבורכם מעט מידע על חשיבות פעולתם התקינה של מרזבים, וסוגי התיקונים הנפוצים.  

 

מרזבים וחשיבות פעולתם התקינה

מרזבים הם האמצעים שאחראים על העברת הגשם שיורד על גג הדירה או הבית שלכם אל מערכת הביוב ברצפת הבית. מרזבים יכולים גם לשמש בתור קישוט דקורטיבי נוסף לבית שלכם. חשיבותה של פעילות תקינה של מערכת המרזבים היא גבוהה מאוד, ותקלה בה עלולה לגרום לנזקי מים נרחבים לנכס. אם אתם זקוקים לתיקון מרזבים, היכנסו לקישור המצורף  www.xblade.co.il.

 

פתיחת סתימה במרזב

תקלה נפוצה מאוד במרזבים היא סתימה שלהם על ידי חומר זה או אחר. סתימה במרזב יכולה להיות מתוקנת על ידי מספר כלים. חלקם עובדים באמצעות לחץ מים ואחרים באמצעות צינורות המוכנסים אל המרזב. הזנחה של סתימה במרזב עלולה לגרור פיצוץ במרזב, ואף עלולה לייצר רטיבות ועובש בתקרת או קירות הבית.

 

תיקון נזילות במרזבים

התקלה השנייה בשכיחותה במרזבים היא נזילה של מים אל מחוץ למרזב במקומות שלא יועדו לכך. תיקון של נזילה כזאת יעשה בדרך כלל באמצעות אטימה של הנזילה באמצעות חומר איטום כזה או אחר, או באמצעות חיתוך והחלפה של כל המקטע במרזב בו מתרחשת הנזילה. גם במקרה זה ,זרימה של מים על קירות או גג הדירה, יכולה להוביל לנזקים לא מעטים, ולכן חשוב מאוד לתקן אותה בהקדם האפשרי.

 

תיקון בחלודה במרזבים

אחת הסיבות שיכולות להוביל לנזילה במרזב היא חלודה שמתפשטת לאורכו. התפשטות חלודה במרזב מסכנת את שלמותו, ועלולה להוביל לנזילות או אפילו לנפילה של המרזב כולו מגג הדירה, דבר שעלול לסכן את דיירי הדירה ואת שכניהם. התיקון של תקלות חלודה במרזבים ייעשה בדרך כלל על ידי חומר נוגד חלודה, או על ידי חיתוך והחלפה של הקטע הנגוע במידה ואין אפשרות להשתמש בחומר נוגד חלודה כאשר המצב כבר חמור מידי.

 

תיקון של שיפועים במרזבים

תקלה מעט פחות נפוצה אבל כזאת שבכל זאת מתרחשת במרזבים רבים, היא תקלה של שיפוע לא נכון במרזב. במקרה כזה, השיפוע הלא תקין של המרזב יוביל להצטברות של מים בנקודות שונות וליצירת חלודה, נזילה או אפילו להצטברות של מים על גג הדירה – דבר שיוביל לרטיבות ועובש. תיקון של שיפוע במרזב דורש אינסטלטור מיומן.

 

מרזבים ותיקונם – סיכום

מרזבים נמצאים כמעט בכל בית פרטי ובכל בניין מגורים. חשיבותה של פעילות המרזב התקינה היא גבוהה מאוד. תקלות במערכת המרזבים עלולות לגרום לנזקים כספיים ואף בהמשך לנזקים בריאותיים. ישנן מספר תקלות נפוצות שקשורות למרזבים, כדוגמת נזילה, סתימה וחלודה. תיקון בזמן של תקלה במרזב יחסוך לכם הרבה כסף ועוגמת נפש.

תיקון מרזבים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
השתלת עדשה
השתלת עדשה – האם זה אפשרי?

ראייה טובה חיונית לחיינו. היא מאפשרת לנו לתפקד באופן תקין, ליהנות מהעולם הסובב אותנו ולקיים קשרים חברתיים. אך עבור מיליוני אנשים בעולם, ראייה טובה אינה

קרא עוד »