2 תנאים לפיצוי על עיכוב בטיסה

חופשה מחוץ לארץ היא חוויה נהדרת ומרגשת במיוחד, אבל מה קורה אם הטיסה שלנו מתעכבת? רבים אינם יודעים זאת, אבל יש מקרים בהם מגיע לנו פיצוי במידה והטיסה שלנו עוכבה, במאמר הבא נסביר מהם התנאים לקבלת הפיצוי וכיצד ניתן לממש פיצוי זה.

דיליי בטיסה יכול להשפיע רבות על החופשה שתכננו בחו"ל, שכן עיכוב יכול לשנות את תקופת הזמן אותה תכננו לבלות בחו"ל ועל כן, קיים חוק שנועד לשמור עלינו מפני מקרים כאלו – במידה ואנחנו אכן עומדים בתנאי החוק, אנחנו יכולים לקבל פיצוי על הטיסה שעוכבה.

 

מה מגיע לנו לפי החוק במידה והטיסה עוכבה?

סוף סוף מצאנו את הזמן הטוב ביותר לצאת לחופשה בחו"ל, ציפינו לנוח ולטייל אחרי חודשי שגרה עמוסים ושוחקים, קיבלנו אישור מהעבודה והשקענו רבות בתכנון החופשה וביעדים בהם נרצה לבקר, לרבות בתי מלון, אתרי תיירות ועוד.

הגענו לשדה התעופה, ורק אז גילינו שהטיסה שלנו מתעכבת בשעות רבות – כך שבמקום שנוכל לממש את התוכנית המסודרת שתכננו לטיול – נצטרך להמתין מתוסכלים וחסרי וודאות בשדה התעופה, ללא כל יכולת להבין האם נוכל בכלל להגיע ליעד.

כעת נשאלת השאלה, מה נוכל לעשות במצב כזה? האם נוכל לפנות לגורם כלשהו לקבלת עזרה? רבים אינם יודעים זאת אבל במקרה כזה, תוכלו לקבל פיצוי על עיכוב בטיסה. איך עושים זאת? כל התשובות בהמשך.

חוק פיצויים על איחור בטיסה

חוק פיצוי על עיכוב בטיסה

  • לאחר שיצאנו מההלם, כדאי שנבין בדיוק לכמה זמן הטיסה שלנו עוכבה – שכן קיים הבדל משמעותי בפיצוי שמגיע לנו, בהתחשב בזמן העיכוב.
  • קיים חוק פיצוי על עיכוב בטיסה, או בשמו המוכר יותר – "חוק שירותי תעופה", אשר נועד להגן על הצרכנים מפני מקרים כאלה, החוק מתייחס להטבות המגיעות לנוסעים במקרים של טיסה שבוטלה, עיכוב בטיסה או שינוי בתנאי כרטיס הטיסה שרכשו.
  • כפי שציינו, קיים משקל לזמן העיכוב, שכן הוא משפיע על גובה ותנאי הפיצוי המגיעים לנוסע.
  • כך למשל אם הטיסה עוכבה בין שעתיים עד חמש שעות – יהיה הנוסע זכאי לשירותי סיוע הכוללים שירותי תקשורת, משקאות ומזון.
  • אם הטיסה עוכבה בין חמש עד שמונה שעות, הנוסע יהיה זכאי לשירותי סיוע (לפי הפירוט שפירטנו קודם), אך גם יהיה זכאי לקבל זיכוי מלא על כרטיס הטיסה במידה וירצה. אם הטיסה התעכבה ביותר מ – 8 שעות, הטיסה תיחשב ל – טיסה שבוטלה, ולכן מעבר לשירותי הסיוע, שירותי מלון והסעות למלון לזמן ההמתנה, יהיה הנוסע זכאי לקבלת פיצוי כספי על הטיסה.

לסיכום, אמנם חברות התעופה לא יפנו אליכם ביוזמתן על מנת לפצות אתכם, אבל חשוב שתדעו שאתם בהחלט יכולים לפנות אליה ולממש את זכויות החוק שנועד להגן עליכם מפני מקרים כאלו.

חוק פיצויים על איחור בטיסה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
הליכי גירושין
איך בוחרים עו״ד לענייני משפחה תותח?

מעט מאבקים משפטיים מביאים איתם את האמוציות, המורכבות האנושית והדקויות התקשורתיות שקיימים בגירושין או גישור משפחתי. בחירה באיש מקצוע מהמעלה הראשונה, כזה שידאג לאינטרס שלכם

קרא עוד »