3 ניתוחים פודיאטוריים שכיחים במיוחד

לעיתים קרובות מתעלמים מהרגליים שלנו, אבל הן חלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו. הם נושאות את משקל גופנו ואחראיות להעביר אותנו מנקודה א לנקודה . למרבה הצער, כפות הרגליים שלנו גם רגישות מאוד לפציעות ולמצבים שעלולים לגרום לכאב ואי נוחות.

כאשר טיפולים שמרניים אינם מספקים הקלה, ייתכן שיהיה צורך בניתוח פודיאטריה. במדריך מקיף זה, נחקור את ניתוחי הפודיאטריה המובילים, הנהלים שלהם, זמני ההחלמה והסיכונים שלהם.

 

שחרור פלנטר פאסייטיס (Plantar fasciitis): הליך, התאוששות וסיכונים

הוא מצב הגורם לכאב בעקב ובתחתית כף הרגל. זה נגרם על ידי דלקת של הפלנטר פאסיה, רצועה עבה של רקמה העוברת לאורך החלק התחתון של כף הרגל. ניתוח שחרור פלנטר פאסייטיס הוא הליך זעיר פולשני הכולל חיתוך של הפאשיה הפלנטרית כדי להקל על מתח וכאב. ההליך מבוצע בדרך כלל על בסיס אשפוז ואורך כ-30 דקות להשלמתו.

לאחר הניתוח, המטופלים בדרך כלל מסוגלים ללכת מיד, אך עשויים לדרוש קביים או מגף הליכה למשך מספר ימים. זמן ההחלמה משתנה, אך רוב החולים יכולים לחזור לפעילות רגילה תוך מספר שבועות. הסיכונים של ניתוח שחרור פלנטר פאסייטיס כוללים זיהום, נזק עצבי ואפשרות של קריעה חוזרת של הפלנטר פאסיה.

שחרור פלנטר פאסייטיס

איחוי קרסול: הליך, התאוששות וסיכונים

איחוי קרסול הוא ניתוח המשמש לטיפול בדלקת מפרקים חמורה בקרסול או בחוסר יציבות. ההליך כולל איחוי העצמות במפרק הקרסול, מה שמבטל תנועה במפרק ומפחית כאב. ניתוח איחוי קרסול מבוצע בדרך כלל בהרדמה כללית ולוקח מספר שעות להשלמתו. במהלך ההליך, המנתח יבצע חתך בקרסול כדי לגשת למפרק ולהסיר כל סחוס או עצם פגומים. לאחר מכן המנתח ישתמש בברגים, צלחות או מוטות כדי לאחוז את העצמות.

לאחר הניתוח, המטופלים יצטרכו ללבוש גבס או סד למשך מספר שבועות כדי לאפשר לעצמות להתמזג. זמן ההחלמה יכול להשתנות, אך רוב החולים יכולים לחזור לפעילות רגילה תוך שישה חודשים עד שנה. הסיכונים של ניתוח איחוי קרסול כוללים זיהום, נזק עצבי ואפשרות שהעצמות לא מתמזגות כראוי.

 

החלפת קרסול: הליך, התאוששות וסיכונים

ניתוח החלפת קרסול הוא הליך חדש יותר המשמש לטיפול בדלקת מפרקים חמורה או נזק בקרסול. ההליך כולל החלפת מפרק הקרסול הפגוע במפרק מלאכותי עשוי מתכת ופלסטיק. ניתוח החלפת קרסול מבוצע בדרך כלל בהרדמה כללית ולוקח מספר שעות להשלמתו. במהלך ההליך, המנתח יבצע חתך בקרסול כדי לגשת למפרק ולהסיר כל סחוס או עצם פגומים. לאחר מכן המנתח ישתיל את המפרק המלאכותי.

לאחר הניתוח, המטופלים יצטרכו ללבוש גבס או סד למשך מספר שבועות כדי לאפשר למפרק להחלים. זמן ההחלמה יכול להשתנות, אך רוב החולים יכולים לחזור לפעילות רגילה תוך שישה חודשים עד שנה. הסיכונים של ניתוח החלפת קרסול כוללים זיהום, נזק עצבי ואפשרות של שחיקה של המפרק המלאכותי עם הזמן. למידע נוסף על הניתוחים הפודיאטוריים לחצו כאן

 

סיכום

כפות הרגליים שלנו חיוניות לחיי היומיום שלנו, וכשהן נפצעות או נפגעות, זה יכול להיות מתיש. ניתוח פודיאטריה יכול להיות פתרון משנה חיים למצבים כרוניים או לפציעות קשות שאינן מגיבות לטיפולים שמרניים. לכל הליך יש את הסיכונים והיתרונות שלו, וחיוני לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם הפודיאטר שלך כדי לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר עבור הצרכים הספציפיים שלך. עם הטיפול והטיפול הנכונים, תוכל לעמוד על הרגליים ולחזור לחיים.

ניתוחי פודיאטריה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
לידה שקטה והשלכותיה
לידה שקטה והשלכותיה

הלידה השקטה, המכונה גם הפלה טבעית לאחר השבוע ה-20 להריון, היא אירוע טראומטי הפוגע קשות בהורים ובמשפחה. היא מלווה בתחושות עמוקות של צער, אובדן, אשמה,

קרא עוד »
שתלים
מה התהליך של השתלת שיניים?

השתלת שיניים נחשבה עד לפני כמה שנים להליך מורכב ויקר במיוחד. לאחרונה אנו עדים לשינוי משמעותי בהקשר זה. שכן, פעולה זו הפכה לתהליך נפוץ ופשוט

קרא עוד »
כִּירוּרגִיָה
רשלנות רפואית בניתוח

ניתוחים נחשבים לפרוצדורה רפואית מורכבת ונפוצה שמתקיימת מידי יום בבתי החולים ומכונים רפואיים ברחבי הארץ. לצערנו, יש לא מעט אנשים שיוצאים מניתוחים שונים ומגלים שאירעה

קרא עוד »