3 שלבים להנחת חוסם עורקים בצורה נכונה

בעולם העזרה הראשונה אחד הפריטים הכי חשובים הוא חוסם עורקים. כפי שניתן להבין מהשם שלו, המטרה של החוסם היא למנוע מהדם לזרום דרך עורק מסוים וכך לא לאפשר לו ללכת לאיבוד. הנחה נכונה של חוסם עורקים יכולה להציל חיים על אף שלא מדובר בפעולה מורכבת מידי. אנחנו כאן כדי לספר לכם על השלבים החשובים שצריך לבצע בעת הנחת חוסם עורקים.

 

מטרת חוסם העורקים

כמעט בכל מקרה של פציעה מירי או מרסיסים נפגעים עורקים מרכזיים בגוף. בין אם מדובר על העורק הראשי או על עורקים אחרים, הפגיעה הזו עלולה להוביל תוך זמן קצר לאיבוד של כמות דם בשיעור שמוביל לסכנת חיים מידית. חוסם עורקים נועד למנוע בדיוק את הבעיה הזו, כאשר הנחה נכונה שלו פשוט חוסמת את הדם ולא מאפשרת לו לזרום דרך העורק הפגוע מחוץ לגוף.

מטרת חוסם העורקים

איתור מקור הדימום

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לאתר את מקור הדימום הגוף. לא פעם אנחנו רואים כמויות גדולות של דם שלא מאפשרות לנו להבין מה בדיוק המקום שממנו הפציעה מתחילה. לפני שיש זיהוי של מקור הפציעה אין מה להניח את החוסם כיון שצריך להניח אותו מעט לפני מקום הפצע עצמו וכך לא לאפשר לדם לזרום מהמקום שבו יש את הפצע כלפי חוץ.

 

הנחת החוסם והידוקו

אחרי שהבנתם מה המקום שבו יש להניח את חוסם העורקים, הגיע הזמן להניח אותו. עליכם להצמיד את החוסם לעור ולבצע מספר ליפופים עד לקבל הידוק מלא. במקרה הצורך ניתן להדק את החוסם בעזרת עט או מקל קטן, מה שנקרא בשפה המקצועית חוסם עורקים רוסי. עליכם לוודא שהחוסם מהודק היטב כדי שגם אחרי כמה דקות הוא עדיין יעצור את זרם הדם.

 

כתיבה על החוסם

אחד הדברים הכי חשובים בהנחת חוסם עורקים הוא לתעד את הזמן המדויק שבו החוסם הונח. הסיבה לכך היא שחסום עורקים שמונח זמן רב עלול לגרום לנמק ולכן בית החולים או המרפאה שאליו הפצוע יפונה צריכים לדעת מה בדיוק הזמן שבו החוסם הונח כדי שהם יוכלו להמשיך את הטיפול בצורה הנכונה.

 

מהו חוסם העורקים שכדאי לנו לקנות

חוסם עורקים הוא אמצעי שמציל חיים במקרים רבים, אך לא פעם אנחנו רואים שמה שמשמש לחסימת עורקים זוהי פיסת בד שהייתה במקרה במקום האירוע. ההמלצה שלנו היא לקנות חוסם עורקים מקצועי שיאפשר לכם לבצע את החסימה בצורה נוחה. חוסם כזה לא רק יהיה נוח יותר לשימוש אלא גם יבצע את החסימה טוב יותר מאשר פיסת בד מאולתרת.

 

לסיכום

חוסם עורקים נועד למנוע מצב שבו כמות דם גדולה מידי יוצאת מהגוף. בהנחת החוסם יש לאתר במדויק את מקום הפציעה ולהניח לפניו את החוסם. יש ללפף את החוסם בצורה חזקה ולתעד את שעת ההנחה.

חוֹסֵם עוֹרְקִים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא