4 עובדות חשובות על מיוני הצו הראשון

מעטים מהצעירים שמקבלים צו ראשון בגיל 16 או 17 מבינים את חשיבותו. עבור אלו שבילו שנתיים או שלוש מתסכלות בתפקיד לא מספק או לא מאתגר במהלך שירותם הצבאי, ברורה לחלוטין חשיבותו של הצו הראשון ומידת הרצינות שעמה צריך להגיע ליום זה. לצורך העניין ריכזנו 4 עובדות חשובות שאולי ידעתם ואולי לא על הצו הראשון. 

 

1 – הצו הראשון הוא יום המיון החשוב ביותר לפני הגיוס

רבים יודעים שמידת הסיפוק או ההנאה מהשירות הצבאי קשורה קשר הדוק לתפקיד בו שובצתם. כמובן שיש גורמים חשובים אחרים, כמו האנשים שסביבך והמפקדים, אך ללא ספק החשוב מכל הוא התפקיד עצמו. עבור אלו שלא יודעים זאת, בצו הראשון נקבעים הנתונים האישיים של כל מלש"ב (מועמד לשירות ביטחון) ולכן הם משפיעים רבות על השיבוץ העתידי. בין הנותנים האישיים שנקבעים בצו הראשון יש את ציון הדפ"ר, הקב"א והפרופיל הרפואי.

הצו הראשון הוא יום המיון החשוב ביותר לפני הגיוס

2 – רוב האנשים מתכוננים מראש, אל תגיעו שאננים

כאמור, בצו הראשון נקבעים נתונים חשובים. אחד מן הנתונים הללו הוא ציון הדפ"ר, אשר נקבע במבחן פסיכוטכני. מבחן פסיכוטכני הינו מבחן המורכב ממספר חלקים, כמו חלק צורני, חלק כמותי, חלק מילולי ועוד. המבחן אינו קצר ודורש ריכוז רציף ומתמשך למשך זמן רב.

חשוב לדעת שניתן ואף מומלץ בחום להתכונן למבחן זה, דרך כל מיני שירותי הכנה לצו ראשון. ציון הדפ"ר הוא ציון חשוב ביותר, במיוחד עבור אלו שמקווים להגיע לתפקידים נחשבים בחילות כמו חיל המודיעין או חיל האוויר.

 

3 – בואו עם מסמכים רפואיים מוכנים מראש

למי שלא ידע, הצו הראשון כולל בתוכו מפגש עם רופא. מפגש זה נועד על מנת לקבוע את הפרופיל הרפואי של כל מלש"ב, דבר הנקבע לפי ההיסטוריה הרפואית שלו ועוד שלל מאפיינים גופניים.

חשוב להזכיר שבמידה ויש לכם בעיה רפואית כלשהי עליה הצבא צריך לדעת, יש לציין זאת בעת המפגש עם הרופא בצו הראשון, משום שבהמשך השירות יהיה קשה יותר לבצע שינויים בפרופיל הרפואי. לכן, מומלץ להגיע מוכנים עם המסמכים הרפואיים שלכם מודפסים לצו הראשון.

3 - בואו עם מסמכים רפואיים מוכנים מראש

4 – צו ראשון עלול להיות יום ארוך

אמנם זה נשמע ברור מאליו, אבל חשוב לקחת בחשבון שהיום של הצו הראשון עלול להיות ארוך מאוד. לכן, וודאו שאתם מגיעים ערוכים עם מזון ושתייה ליום מלא, ואל תבנו על כך שיהיה לכם איפה או זמן לרכוש אוכל במקום. בנוסף, הקפידו ללכת לישון מוקדם בלילה שלפני, על מנת להגיע רעננים ומוכנים ככל הניתן למבחנים השונים שצפויים לכם במהלך היום.

 

סיכום

בשורה התחתונה, הדבר החשוב ביותר הוא להגיע מוכנים ככל הניתן לצו הראשון: וודאו שאתם ישנים מספיק שעות בלילה שלפני, מגיעים עם כמות מספקת של אוכל ושתייה, מתכוננים מראש למבחן הפסיכוטכני ומגיעים עם המסמכים הרפואיים הנדרשים מודפסים.

הצו הראשון

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
בשר ויין
אילו יינות שותים עם בשרים?

כשזה מגיע לארוחת בשרים עסיסית, בחירת היין המתאים יכולה להעלות את חווית האוכל לגבהים חדשים. הטעמים, המרקמים והתיבול של בשרים שונים יכולים להשפיע רבות על

קרא עוד »
כללי
מתי כדאי להתקין דלתות הזזה?

התקנה של דלת צריכה להיעשות לאחר בחינת שני שיקולים. השיקול הראשון הוא טכני. עליכם לוודא שמדובר על דלת שמתאימה למרחב שבו אתם הולכים להתקין אותה.

קרא עוד »
הנדסה גאוטכנית
מהי הנדסה גיאוטכנית ומי זקוק לה?

תכנון פרויקטים הנדסיים, בין אם מתחום התשתיות ובין אם מתחום הבנייה, כרוך בלא מעט שלבים, תכנונים הנדסיים ובדיקות מקדימות, שנועדו להבטיח בנייה חזקה ואיכותית. אחד

קרא עוד »
אשפה ביתית
מה זה טוחן אשפה ביתי?

רבים מאתנו אוהבים להיכנס למטבח, כדי ליצור בו מנות מקוריות שיספקו את בני הבית והאורחים. אך יש דבר אחד שכולנו מעדיפים להימנע ממנו בסיום ההכנה

קרא עוד »