5 טיפים ללקיחת משכנתא

משכנתא הינה כלי מצוין לרכישת נכסים יקרים גם עבור אנשים שאין להם את ההון הדרוש. דרך מצויינת לצעירים לרכוש דירה בתחילת דרכם. אך, התמונה לא כל כך פשוטה כאשר מחירי הדירות רק מוסיפים לעלות ותנאי המשכנתא לא תמיד נוחים ובאים לקראת התושבים. משכנתא הינה נושא שרוב האזרחים נתקלים בו ושוקלים אותו בתקופת חייהם אך מעטים באמת בקיעים בנושא ומכירים כיצד עובדות המשכנתאות בארץ. הוסיפו לקרוא וגלו טיפים חשובים מאוד ללקיחת משכנתא.

 

יש לשים לב לא רק לריבית המוצעת

רבים סבורים שמשכנתא טובה נגזרת רק מנתון הריבית שלה. אין ספק שזה חשוב וקריטי בכדי שתוכלו לסיים את החודש שלכם בנוחות, אך זהו לא הנתון היחיד שיש לקבוע על פיו. עוד סעיפים חשובים:

  • הצמדה – אם המדד עולה או המטבע שאליו צמודה ההלוואה מתחזק, סכום החיוב החודשי עולה. בהלוואות שונות, הלקוח עשוי לשלם לא מעט כסף ולא רק על הריבית. עם זאת, אם המטבע יורד גם המחיר החודשי איתו. ולכן יש לשלב משכנתא צמודה עם אחת לא צמודה ולעיתים גם הלוואה בתשלום קבוע.
  • שיטת חישוב הריבית – גם כאשר מדובר על שתי הלוואות שונות, עם אותו גובה של ריבית, לא תמיד הלקוח יוציא מהכיס סכום זהה.לכן מומולץ לבדוק על שיטת חישוב הריבית ישפיעו על הסכום הסופי בשקלים שהלקוח ישלם מתחילת ההלוואה ועד סופה. לעוד מידע – https://mashkanta-til.co.il.

 

טיפים נוספים

לפניכם עוד כמה טיפים קריטיים שמומלץ לשים לב עליהם:

  • לא להכביד על התקציב שלכם – ישנם בנקים שיתנו לכם לקחת הלוואה גדולה מאוד אך מאוד מומלץ לא להתלהב מההצעה ולקחת אותה. כאשר לוקחים משכנתא, שימו לב שאתם שומרים על רמת חיים סבירה גם אם זה מושך את המשכנתא שלכם בעוד כמה שנות תשלום.
  • תחרות בשוק – חשוב לדעת שמתקיימת בשוק הישראלי תחרות ערה מאוד בתחום המשכנתאות. מי שלא יכיר טוב את השוק וידע לשחק את המשחק ישלם יותר. חשוב מאוד לערוך סקר שוק מעמיק ולדעת לנהל משא ומתן הגיוני ומשכנע כאשר אתם עומדים מול הגורם המלווה.
  • ייעוץ פרטי – זהו טיפ חשוב מאוד. ישנם יועצי משכנתאות שזוהי ממש עבודתם – לייעץ בתחום המשכנתאות. לקחת משכנתא זוהי עסקה שתשפיע ישירות על רמת החיים שלכם לאורך תקופה ארוכה מאוד של שנים ולכן אין להקל בה ראש. מומלץ מאוד לקחת ייעוץ ולדעת להתאים את המשכנתא שלכם ליכולות שלכם ולרמת החיים שאתם רוצים עבורכם. בנוסף, היועץ מהווה גורם אובייקטיבי שבשונה מיועץ בבנק הוא ידע לתת לכן מענה אמין. ישנם סוגים רבים של משכנתאות ומומלץ מאוד להכיר את השוק ולדעת מה יש לו להציע לכם. ישנם מאמרים רבים שנכתבו בנושא, אל תהססו להשכיל את עצמם ואל תסמכו על אנשים אחרים, למדו בעצמכם.

מטבעות

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
דולרים
5 מטרות לשמן ניקח הלוואה

המטרות ללקיחת הלוואה הן מגוונות. יש גופי מימון שחשוב להם לפני אישור ההלוואה לדעת את מטרתה ורק אם היא מוצאת חן בעיניהם, הם מאשרים אותה.

קרא עוד »