5 שלבים להחלפת דיו למדפסת

החלפת דיו למדפסת היא משימה פשוטה, אך כזו שחשוב להכיר בין אם אתם מדפיסים באופן פרטי בבית, ובין אם אתם מדפיסים במשרד כחלק מעבודתכם השוטפת. החלפה נכונה של מחסנית הדיו במדפסת היא חיונית לשמירה על המדפסת ועל איכות ההדפסה של הדפים. במאמר הבא ריכזנו עבורכם 5 שלבים להחלפת דיו למדפסת, כך שתוכלו לעשות זאת בצורה פשוטה ונכונה. קריאה מועילה!

 

הכינו את המדפסת

לפני החלפת דיו למדפסת, חשוב לוודא שהמדפסת שלכם מוכנה לתהליך. התחילו בכיבוי המדפסת והניחו לה להתקרר במשך כמה רגעים (זה חשוב במיוחד אם אתם עובדים עם מדפסות תעשיתיות גדולות). פתחו את מכסה המדפסת או את לוח הגישה, הממוקם בדרך כלל בחלק העליון או הקדמי של המדפסת. חשוב להכיר את הוראות היצרן להחלפת מחסניות דיו עבור המדפסת הספציפית שלכם, ובמידה ואתם לא מכירים – חפשו בעלון היצרן או באינטרנט.

הכינו את המדפסת

הסירו את מחסנית הדיו הישנה

לאחר שמצאתם את מיקום מחסניות הדיו, הסירו בזהירות את מחסנית הדיו הישנה שצריך להחליף. לרוב המדפסות יש תפס או מנוף המאבטחים את המחסניות במקומן, ועליכם לשחרר בעדינות את התפס כדי לשלוף את המחסנית הישנה. חשוב לבצע את הסרת המחסנית בזהירות כדי לא להתלכלך, ואף מומלץ לשים כפפות ולהרחיק בגדים בהירים במידה ואתם לובשים כאלו.

 

הכינו את מחסנית הדיו החדשה

הוציאו את מחסנית הדיו החדשה מאריזתה, והקפידו להסיר את כיסויי המגן או הסרטים שעלולים להיות מחוברים למחסנית כדי להגן עליה מפני דליפה וכדומה. הקפידו לא לגעת בחרירי המחסנית או בחלקי הנחושת המשמשים למגעים עם המדפסת, מכיוון שזה עשוי להשפיע על איכות ההדפסה. במשרדים שבהם יש מספר סוגי מדפסות, חשוב לוודא שאתם משתמשים במחסנית הנכונה והמתאימה לסוג המדפסת. הכנסת מחסנית שאינה מתאימה עלולה לגרום לבעיות.

 

התקינו את מחסנית הדיו החדשה

מקמו את מחסנית הדיו החדשה במיקום הרצוי מול בית המחסנית המצוי במדפסת, וכדי לעשות זאת בצורה מדויקת חפשו סימנים או חיצים המראים להיכן יש להשחיל אותה. הכניסו בעדינות את המחסנית לתוך החריץ והפעילו לחץ עד שתינעל במקומה בנקישה, אל תשתמשו ביותר מדי כוח במידה והיא לא נכנסת – כיוון שזה יכול להעיד על משהו שמפריע או על מיקום לא מדויק. לאחר שהמחסנית במקומה הזיזו אותה מעט כדי לוודא שהיא נעולה במקומה.

 

 בדיקה וכיול

לאחר התקנת מחסנית הדיו החדשה, סגרו את מכסה המדפסת או את לוח הגישה. הפעילו את המדפסת ואפשרו לה לעבור את תהליך האתחול שלה ולהתחמם. בצעו הדפסה של דף ניסיון כדי לבדוק שאין מריחות דיו ושההדפסה מתבצעת כמו שצריך, ובמידה וזו מחסנית צבעונית – מומלץ לנסות הדפסה בצבעים שהוטענו. לאחר שסיימתם, הקפידו לוודא שיש מחסנית נוספת מוכנה לשלב שבו המחסנית הנוכחית תיגמר, כך שלא "תיתקעו" בלי דיו להדפסה.

דיו למדפסת

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
קהילות בפייסבוק
 4 קהילות מעניינות בפייסבוק

פייסבוק הפכה למרכז לקהילות מגוונות, המחברת בין אנשים עם תחומי עניין ותשוקות משותפים. מחובבים ועד אנשי מקצוע, קבוצות פייסבוק מציעות פלטפורמה לאנשים לעסוק, לשתף ידע

קרא עוד »